Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Otomobil
  4. »
  5. Xiaomi SU7 test sırasında trafik kazası yaptı!

Xiaomi SU7 test sırasında trafik kazası yaptı!

Admin Admin - - 2 dk okuma süresi
2 0

Xiaomi geçtiğimiz haftalarda ilk elektrikli otomobil modeli olan SU7‘yi tanıttı. Otomobili seri üretime sokmaya hazırlanan şirket, bu kapsamda test sürüşlerini artırdı. Çin’de yürütülen son test sırasında ise SU7’nin kazaya karıştığı belirtildi.

Xiaomi SU7 karlı yolda kazaya karıştı

Çin’de paylaşılan yeni görüntüler, Xiaomi SU7’nin ilk kez kaza yaptığını gözler önüne serdi. Fotoğrafa göre bir SU7 modeli, karlı yol testleri sırasında kontrolünü kaybetti. Kaza, aracın farında ve ön tamponunda gözle görülür bir hasara yol açtı.

Ancak olayla ilgili detayların belirsiz olduğunu belirtmek gerekiyor. Xiaomi, bu kazaya ilişkin açıklama yapmazken, olayın nasıl gerçekleştiği de belirsiz. İddialara göre Xiaomi SU7, boş yolda dengesini sağlayamadı ve karşı şeritten gelen araca çarptı.

Xiaomi CEO’su Lei Jun geçtiğimiz haftalarda bir video yayınlamıştı. Paylaşımda SU7’nin karla kaplı yollarda test edildiği görülüyordu. Videoda, kaygan yüzeyde drift yapması ve sorunsuz şekilde virajları alması merak uyandırmıştı.

Ancak son kaza haberi, SU7’nin karlı yollardaki performansı hakkında soru işaretleri yarattı. Doğrulanması halinde, henüz piyasaya sürülmemiş SU7’nin test aşamasındayken karıştığı ilk trafik kazası olarak da kayıtlara geçecek.

SU7’nin piyasaya C segmente hitap eden orta boy bir SUV olarak sunulması bekleniyor. Önceki raporlara göre sadece 0,195 sürtünme katsayısına sahip olacak ve bu da yol tutuşunun oldukça aerodinamik olmasını sağlayacak.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir