Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. The Day Before geliştiricisi Fntastic kapandı

The Day Before geliştiricisi Fntastic kapandı

Admin Admin - - 2 dk okuma süresi
9 0

Korku temalı hayatta kalma oyunu The Day Before, uzun bir bekleyişin ardından geçtiğimiz günlerde çıkışını gerçekleştirdi. Birkaç defa ertelenmesiyle oyuncuları hayal kırıklığına uğratan yapım, çıkışının ardından beklenen etkiyi yaratamadı. Geliştirici stüdyo Fntastic, beklenmedik şekilde operasyonlarını durduğunu açıkladı.

The Day Before stüdyosu Fntastic neden kapandı?

Fntastic, MMO oyunu The Day Before’u piyasaya sürdükten birkaç gün sonra faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, The Day Before’un düşük satışları nedeniyle finansal olarak başarısız olduğunu dile getirdi.

7 Aralık’ta başında Steam‘de piyasaya sürülen oyun, hatalardan dolayı kısa sürede çok fazla eleştiri aldı. Oyuncuların beklentilerini karşılayamayan The Day Before, aslında ilk olarak 2021’de tanıtıldı. Son yıllarda oyuna çok fazla yatırım yapan Fntastic, yine de beklediği sonuçları alamadı.

Hayatta kalma yapımının başarısız lansmanı ise stüdyoyu operasyonlara devam etmek anlamında zorladı. Şirket, oyunu güncellemeler yoluyla uzun vadede desteklemek için yeterli kaynağa sahip olmadığını ifade etti. Bunun sonucunda ise oyun bir hafta bile dayanamadı.

Fntastic oyuncuların beklentilerini karşılayamadığından dolayı özür dilemeyi ihmal etmedi. The Day Before ve Propnight adlı bir başka eski Fntastic oyununun sunucuları, bir süre daha çevrim içi kalmaya devam edecek. Ancak oyuncuların sıfırlanmasıyla birlikte ilerleyen süreçte kapatılacak.

Fntastic’in hızlı şekilde dibi görmesi aslında hatalı oyun duyurularının riskleri konusunda oldukça önemli. oyun lansmanındaki yanlış adımlar, şirketin yıllardır süren çalışmalarını ve yatırımlarını sıfırlamayı başardı.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir