Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Mobil
  4. »
  5. Samsung, OLED MacBook Pro için çalışmaya başladı

Samsung, OLED MacBook Pro için çalışmaya başladı

Admin Admin - - 2 dk okuma süresi
14 0

Apple, önümüzdeki yıllarda iPad ve MacBook modellerini OLED ekranlara geçirecek. Bu süreçte ise en büyük ekran ortağı olan Samsung’a güveniyor. Son raporlar, Samsung’un OLED MacBook modelleri için kolları sıvadığını gösterdi.

Samsung, MacBook’a özel OLED hattı kuruyor

Kore’den gelen yeni raporlara göre Samsung, Apple’ın ilk OLED MacBook modelleri için üretime başladı. Samsung’un OLED ekran tedarik etmeye odaklanan yeni bir üretim hattı kurduğu belirtildi. Bu üretim hattı sadece Apple için çalışacak.

Güney Koreli elektronik devi, sekizinci nesil OLED panel fabrikasını özellikle Apple’ın ihtiyaçlarına yönelik olarak oluşturuyor. Bu yeni üretim tesisindeki panellerin, MacBook modellerinde kullanılmak üzere geliştirildiği belirtildi. Fakat 2027 yılına kadar Apple’a gönderilmeyeceği aktarıldı.

Apple’ın önümüzdeki birkaç yıl içinde MacBook Air ve MacBook Pro dizüstü bilgisayar serilerinde LCD ve mini-LED ekranlardan OLED’e geçiş yapmayı planladığı biliniyor. OLED’i benimseyen ilk MacBook modellerinin ise 2025 yılında 16 inç MacBook Pro olması bekleniyor.

2026’da duyurulacak diğer OLED MacBook modelleri arasında 14 inç MacBook Pro, 13 ve 15 inç MacBook Air olması bekleniyor. 2027 yılına gelindiğinde ise standart 12,9 inç iPad Air’in bile bu teknolojiye geçeceği tahmin ediliyor.

Özel bir OLED fabrikası kurmak, Samsung’un Apple ile tedarik anlaşması yapmasında kararlığını gösteriyor. OLED paneller, günümüzde kullanılan LCD teknolojisine kıyasla daha yüksek parlaklık, kontrast ve daha ince tasarımın önünü açıyor. Ayrıca enerji verimliliğinde de LCD’den başarılı olduğunu söylemek mümkün.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir