Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Otomobil
  4. »
  5. 87 milyon TL’lik Ferrari 275 GTB kazaya karıştı

87 milyon TL’lik Ferrari 275 GTB kazaya karıştı

Admin Admin - - 2 dk okuma süresi
3 0

Ünlü otomotiv markalarının koleksiyon ürünlerini trafikte görmek pek mümkün değil. Ancak geçtiğimiz hafta İtalya’da yaşanan bir kazaya, 1960’lardan kalma “ultra nadir” bir Ferrari karıştı. 87 milyon TL değerindeki araç pert oldu.

Ferrari 275 GTB kaza sonrası pert oldu

Değeri 3 milyon doların üzerinde olan 1960 model Ferrari 275 GTB, geçen hafta bir kazaya karıştı. Trafik kazasının ardından ciddi hasar gören koleksiyon aracı, kullanılamaz hale geldi.

Bugüne kadar 500’den daha az sayıda üretilen Ferrari modeli, 60 yaşındaki bir sürücü tarafından kullanılırken kontrolünü kaybetti. Yerel haberlere göre araç, yoldan çıktı ve çitlere çarparak durabildi. Sürücü kazadan küçük sıyrıklarla kurtulurken, efsane Ferrari ciddi hasar aldı.

Olay yerinden gelen fotoğraflarda ön çamurluğun ezildiği ve burun bölümünün parçalandığı görülüyor. Ancak yetkililer, motor tarafındaki sorunların boyutunun kapsamlı bir inceleme tamamlanana kadar bilinmeyeceğini söyledi.

Ferrari’nin 1960’lardaki ikonik modellerinden biri olan 275 GTB, günümüzde koleksiyoncular arasında oldukça rağbet görüyor. Kaza yapmamış örnekler müzayedelerde 3 milyon doların üzerinde satılıyor. Bu da milyonlarca doların kazaya kurban gittiğini gösteriyor.

Şu anda kullanılamaz haldeki nadir modelin onarımı ise yüz binlerce dolara mal olacak. Aracın eski durumuna geri döndürülmesi ve değerini koruması ise işin uzmanları tarafından yapılacak. Ferrari’nin de bu konuda destek sunduğunu belirtelim.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir