Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. Yapay zekalı trafik oyunu City Driver satışta

Yapay zekalı trafik oyunu City Driver satışta

Admin Admin - - 2 dk okuma süresi
4 0

Günümüzde birçok araç simülasyonu oyunu var. Birinin grafikleri çok iyi birinin fizik sistemi çok gerçekçi veya ikisi de var. Ancak yeni çıkış yapan City Driver oyununda devrim denilebilecek bir yenilik sunuldu. Öyle ki bu oyunda trafikteki araçlar, hatta yayalar dahi yapay zeka kontrolünde.

Trafikte yaşadığınız her şeyi yaşayabilirsiniz!

City Driver’da araba simülasyonlarının çoğundan da alışkın olduğumuz gibi iki adet oyun modu var. Bunlardan birincisi görev yapıp sürüş becerilerinizi geliştirebildiğiniz görev modu. Diğeri ise serbest kullanım modu. City Driver, Almanya’nın Münih kentinde geçiyor. Yani bu gerçekçi sürüş deneyimini Münih’te son model bir Tesla aracınızla yaşayabilirsiniz.

Trafikte hiçbir zaman ne olacağını, başımıza neler geleceğini bilemeyiz. İşte City Driver’ın AI teknolojisi sayesinde beklenmediğimiz bir sürü durumla karşılaşacak ve kaza tehlikeleri ile baş başa kalacağız. Önceki oyunlarda da elbette böyle beklenmedik durumlar ve kazalar yaşanabiliyordu.

Ancak City Driver’ın yayaları ve trafikteki tüm araçlar bu yapay zekadan faydalanacak. Hepsinin birer beyni varmış gibi düşündüğünüzde olayın diğerlerinden farkını anlayabiliyorsunuz. Yaşanan kazalar daha gerçekçi, trafikte oluşan durumlar daha gerçeğe yakın olacak.

Steam fiyatı 725,20 TL olarak açıklanan oyunun minimum sistem gereksinimleri ise şu şekilde:

  • İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
  • İşlemci:  2.9 GHz AMD Ryzen 5 3600 veya  Intel Core i5–10400F
  • RAM: 16 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1070 veya AMD Radeon RX 6600 XT
  • Depolama: 30 GB kullanılabilir alan

Peki sizler City Driver hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir