Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. Xbox önümüzdeki hafta sürpriz bir etkinlik düzenleyecek

Xbox önümüzdeki hafta sürpriz bir etkinlik düzenleyecek

Admin Admin - - 3 dk okuma süresi
9 0

Microsoft, oyun pazarında sürprizler yaratmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda yüzlerce kişiyi işten çıkaran şirketin, Starfield ve Gears of War gibi sevilen Xbox oyunlarını PlayStation 5‘e getireceği iddia edildi. Bu iddiaların üzerine Xbox, yeni bir etkinlik düzenleyeceğini açıklamasıyla merak uyandırdı.

Microsoft önümüzdeki hafta Xbox’ın geleceğini anlatacak

Microsoft Gaming’deki işten çıkarmalar ve PlayStation’a gelecek özel oyunlarla ilgili söylentilerin ardından Xbox CEO’su Phil Spencer’dan sürpriz bir paylaşım geldi. Microsoft’un önümüzdeki hafta oyun sektöründe büyük bir güncelleme yapacağını duyurdu.

Kişisel hesabından yaptığı paylaşımda CEO Spencer, “Xbox’ın geleceğine yönelik vizyonu hakkında daha fazla ayrıntı paylaşmak” için bir etkinlik düzenleyeceklerini belirtti. Paylaşımda çok fazla detay verilmezken, Microsoft Gaming’in merak uyandırmasına yol açtı.

Sürpriz etkinliğin nasıl gerçekleşeceği de belli değil. Medya brifingi, basit bir sunum veya bir dizi basın açıklaması şeklinde olabilir. Ancak şu anda Xbox’ın karşı karşıya olduğu en büyük sorulardan bazılarını ele alacağı kesin.

Microsoft’un 69 milyar dolara satın aldığı Activision-Blizzard dahil olmak üzere stüdyoları hakkında daha fazla detay vermesi bekleniyor. Bugüne kadar Call of Duty gibi önemli yapımların Xbox Game Pass’e gelip gelmeyeceği konusunda açıklama yapmadı.

Etkinlikte ayrıca PlayStation 5’e sunulacak Xbox oyunları hakkında detay da verilebilir. Önümüzdeki hafta düzenleneceği belirtilen güncelleme hakkında daha fazla detay için takipte kalmayı unutmayın.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz?


Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir