Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Mobil
  4. »
  5. iPhone 16 şeması kamera tasarımının değiştiğini gösteriyor

iPhone 16 şeması kamera tasarımının değiştiğini gösteriyor

Admin Admin - - 2 dk okuma süresi
15 0

Apple son yıllarda iPhone tasarımında değişikliğe gitmemekle eleştiriliyor. Dinamik Ada ile yeni bir sayfa açmış olmasına rağmen, özellikle arka kasa tasarımında benzer çizgiler kullanmaya devam ediyor. Ortaya çıkan yeni iPhone 16 şeması, kameranın yeniden dikey olarak konumlanacağını gösterdi.

iPhone 16 şeması, dikey kamera tasarımını gösterdi

Hindistan’dan gelen yeni sızıntılar, iPhone 16 serisinde göreceğimiz olası tasarım değişikliklerine ışık tutuyor. Bir konsept tasarımcısı tarafından sızıntılara dayandırılarak oluşturulan şema, standart iPhone 16’nın dikey kamera modülüne dönüş yapacağını gözler önüne serdi.

Apple, iPhone 12 serisinden bu yana arka kamera kurulumda ada tasarımını benimsiyor. Ancak birkaç model boyunca aynı modülün kullanılması, akıllı telefon dünyasında eleştirilere yol açtı. Şirket, hem bu eleştirileri dindirmek hem de uzamsal video kaydı için dikey kameraya dönebilir.

Bilmeyenler için uzamsal video Vision Pro’da kullanılıyor. iPhone 16’nın kamerası ise uzamsal videoya göre optimize edilirse Vision Pro entegrasyonunda yeni bir sayfa açabilir. Bu desteğin iOS 17.2 ile sunulduğunu belirtmek gerekiyor.

Şema tasarımı ayrıca iPhone 16 Pro ve 16 Pro Max’in aynı boyutta olacağını gösterdi. Pro modellerin ayrıca çok daha gelişmiş bir Eylem butonu alacağını ortaya koydu.

Apple’ın ayrıca iPhone 16 Pro ile yıllar sonra periskop telefoto lense geçiş yapacağı söyleniyor. Şu anda Pro serisinde 3x zoom yapan sensörler bulunduğunu hatırlatmak gerekiyor. Öte yandan tüm modeller, A18 / A18 Pro yonga setinden gücünü alacak ve çift 48 Megapiksel arka kameraya sahip olacak.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir