Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Türkçe dublaj en iyi Kore dizileri!

Türkçe dublaj en iyi Kore dizileri!

Admin Admin - - 4 dk okuma süresi
12 0

Güney Kore, son yıllarda TV ve sinema endüstrisinde önemli bir oyuncu haline geldi. Dizileri veya diğer adıyla k-dramaları; hikaye anlatımı, karakterleri ve Hollywood’a rakip olan yapım kalitesiyle dünya çapında popülerlik kazanmayı başardı. Biz de Türkçe dublaj izleyebileceğiniz en iyi Kore dizileri listesi oluşturduk.

Türkçe dublaj Kore dizileri nelerdir?

K-drama olarak adlandırılan Kore dizileri, hem oyunculukları hem de hikayeleriyle son yıllarda ön plana çıktı. Bu kapsamda Türkiye dahil olmak üzere dünya çapında pek çok kişi bu dizileri hayranlıkla izliyor. Türkçe dublaj Kore dizileri de bu kapsamda öne çıkıyor.

All of Us Are Dead

Netflix tarafından hazırlanan All of Us Are Dead, bir grup lise öğrencisinin zombi istilasıyla nasıl başa çıktığını ele alıyor. Joo Dong-geun’un aynı isimli çizgi romanından uyarlanan dizi, sosyal ilişki ve ahlaksız düzen kavramlarına çağrışım yapıyor. Kingdom ve Walking Dead gibi popüler zombi türlerine yer veriyor.

Sweet Home

Netflix yapımı Sweet Home, aynı adlı popüler gerilim-korku çizgi romanında uyarlandı. Tüm dünyada başlayan bir hastalığın insanları gizemli canavarlara dönüştürmesini anlatan dizi, devamında meydana gelen olayları anlatıyor.

Gerilim ve gizem sevenler için sürükleyici bir seçenek olabilir. Başrol oyuncuları arasında Song Kang, Lee Jin Wook, Lee Si Young, Lee Do Hyun, Park Gyu Young bulunuyor.

Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo

Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo, günümüzde yaşayan bir kadının Goryeo Hanedanlığı dönemine gitmesini ve prenslerle yaşadığı romantik ilişkileri ele alıyor. Dizinin başrol oyuncuları arasında Lee Joon Gi, IU, Kang Ha Neul ve Hong Jong Hyun bulunuyor. Romantizm, dram, heyecan ve komedi yönleriyle her kitleden izleyiciye hitap ediyor.

La Casa De Papel: Kore

La Casa De Papel dizisinin Kore uyarlaması olarak yayınlanan La Casa De Papel: Kore, benzer bir hikayeye ve anlatıma yer veriyor. Orijinal diziye benzer şekilde; Berlin, Tokyo ve Nairobi gibi karakter isimleri korunuyor. Dizide bazı Kore’ye özgü anlatımların olduğunu da belirtelim.

Weightlifting Fairy Kim Bok-joo

Weightlifting Fairy Kim Bok-joo, halterci olmayı hayal Kim Bok-joo’nun hikayesini anlatıyor. Olimpiyat altın madalyalı Jang Mi-ran’ın hayatından esinlenen yapımda; Lee Sung-kyung, Nam Joo-hyuk, Kyung Soo-jin ve Lee Jae-yoon gibi isimler bulunuyor.

Weightlifting Fairy Kim Bok-joo; hayalleri için savaşan ve bu süreçte aşkı deneyimleyen karakterin hikayesini anlatma tarzıyla büyük beğeni topladı.

Alchemy of Souls

Netflix tarafından hazırlanan Alchemy of Souls, hayata geri dönen ruhların yaşadıklarını ele alıyor. Fantastik-romantik türündeki dizi, “hwanhonsool” (ölülerin ruhunun yaşama dönüşü) üzerinde şekilleniyor. Buna göre, insanların ruhlarını değiştiren sihir nedeniyle kaderleri kesişen bir grup insanı anlatıyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir