Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya
  4. »
  5. TikTok dezenformasyon ile savaşacak

TikTok dezenformasyon ile savaşacak

Admin Admin - - 2 dk okuma süresi
3 0

Amerikan seçimlerine aylar kala yine siyasi dezenformasyon iddialarıyla gündeme gelen TikTok, bu duruma bir çözüm bulmaya karar verdi. Uygulamada 27 Avrupa Birliği ülkesi için özel bir bölüm hazırlayan şirket, bu bölümde ilgili ülkedeki seçim güvenliğini sağlamak adına doğru bilginin yanlış bilgiden ayrıldığı dezenformasyon raporları yayınlayacak.

TikTok, dezenformasyon ile savaşacak!

Dezenformasyon suçlamarına maruz kalan TikTok, bu kötü imajını silmek için böylesine kapsamlı bir projeye girişmeye karar verdi. Gelecek ay yayınlanacak anti-dezenformasyon bölümüne, Avrupa Birliği ülkerinden çeşitli sivil toplum örgütü üyeleri ve devlet görevlilerinin destek vermesi bekleniyor.

Artık AB ülkelerindeki seçimlerle alakalı videoların altında anti-dezenformasyon etiketi yer alacak. Ayrıca kullanıcıların topluluk kurallarına uyup kasıtlı olarak yalan bilgiler yaymaktan kaçınması adına çeşitli bildirimler de yapılacak. Tüm bu yeniliklerin, TikTok’u zaman içinde daha güvenilir bir platforma dönüştürmesi bekleniyor.

Ek olarak, şirketi yönetiminin artık daha transparan bir yönetim politikası izleyeceği, politik emelleri olan sahte hesaplar hakkında sert önlemler alacağı ve deep fake gibi yapay zeka teknolojileriyle oluşturulan yanıltıcı içeriklere karşı daha tedbirli olacağı da açıklandı. Ancak firmanın bu vaatleri gerçekten yerine getirip getiremeyeceği merak konusu.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce TikTok’un uyguladığı strateji sonuç verecek mi? Yanıtlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolayca paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerli.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir