Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. Şimdiye kadar kaç Xbox Series S/X ve One satıldığı belli oldu!

Şimdiye kadar kaç Xbox Series S/X ve One satıldığı belli oldu!

Admin Admin - - 2 dk okuma süresi
9 0

Microsoft, 2020 yılında Xbox Series S ve Series X konsollarını piyasaya sürdü. Sony’nin PlayStation 5‘i ile rekabeti kızıştıran bu yeni nesil konsollar, kısa sürede önemli bir başarı sergiledi. Bugün ise Microsoft, Xbox Series S/X ve Xbox One konsollarının kaç adet satıldığını açıkladı.

Microsoft, şimdiye kadar 21 milyondan fazla Xbox Series S/X konsol sattı!

Microsoft, Brezilya’da gerçekleştirdiği bir sunumda Xbox Series için satış rakamlarını açıkladı. Paylaşılan bilgilere göre Xbox Series S/X konsolları, şu ana kadar 21 milyondan fazla satıldı. teknoloji devi, Xbox platformuna katılmak isteyen yeni kişilerin yüzde 48’inin Xbox Series S tercih ettiğini vurguladı. Bilindiği üzere Series S, Series X’e kıyasla daha düşük fiyatlı.

Öte yandan Microsoft, şimdiye kadar Xbox One ve Xbox Series S/X konsollarının toplamda 79 milyondan fazla sattığını da paylaştı. Bu doğrultuda 2013’ün sonlarına doğru piyasaya sürülen ve 2020 yılında üretimi durdurulan Xbox One‘un ömrü boyunca 58 milyon satış adetine ulaştığını söyleyebilmek mümkün.

Microsoft bir yana Sony ise Nisan 2023 itibariyle yani 3 ayda 38.4 milyon adet PlayStation 5 satışı gerçekleştiğini açıklamıştı. Buna göre Xbox Series X/S ve Xbox One ile PlayStation 5‘i karşılaştırırsak, Sony’nin savaşı hayli hayli kazandığını söyleyebiliriz. Zira yakın zamanda Activision Blizzard‘ı satın almak için mahkemeye çıkan Microsoft, konsol savaşını kaybettiğini resmen itiraf etmişti.

Konsol Toplam Satış Sayısı
Xbox Series X/S 21 milyon+
Xbox One 58 milyon+
PlayStation 5 38.4 milyon+ (Nisan 2023 – şimdi)

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Siz Xbox mı yoksa PlayStation mı tercih ediyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir