Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. PS5, güncelleme ile çok daha eğlenceli oluyor!

PS5, güncelleme ile çok daha eğlenceli oluyor!

Admin Admin - - 3 dk okuma süresi
3 0

Sony, PlayStation modellerini tanıttıktan sonra yıllar içerisinde oyun konsolunu güncellemeyi de ihmal ediyor. PlayStation 5 modelinde de bu durum değişmedi. 2020 yılında piyasaya sürülen PlayStation 5, geçen zamanda donanımsal güncellemenin yanı sıra birçok yazılımsal güncellemeye de ev sahipliği yaptı. oyun konsolunun son güncellemesi ise ses sistemine yönelik.

PlayStation 5, Dolby Atmos desteğine kavuşuyor

Yakında piyasaya sürülmesi beklenen güncelleme ile PlayStation 5, kullanıcılara Dolby Atmos desteğini getirecek. Destekleyen bir hoparlör sistemine sahip kullanıcılar, yeni nesil PS5 ile 5.1 veya 7.1 Dolby Atmos ses çıkışı sağlayabilecekler.

Bu tür bir kuruluma sahip PS5 sahipleri yakında gelecek bir güncelleme sayesinde sistemlerinden daha da iyi ses alabilecekler. Şu anda beta sürümünde olan güncelleme, Tempest 3D AudioTech teknolojisi tarafından desteklenen 3D Audio’ya Dolby Atmos özelliğide eklemiş olacak.

PlayStation 5 fiyatları düşüşte! Türkiye’yi ne zaman etkiler?

PlayStation 5 fiyatları düşüşte! Türkiye’yi ne zaman etkiler?

PlayStation 5 fiyatları birçok bölgede indirime girdi. Sony ‘ye varan kampanyalar yapıyor. Peki Türkiye’de indirim olacak mı?

Daha önce uyumlu kulaklıklar için bu özelliği sunan şirket, şimdi de oyunları çok daha eğlenceli hâle getirecek ses sistemini hoparlörlere yayıyor. Böylelikle PS5 sahipleri oyun oynarken aynı zamanda 3 boyutlu sesin de tadını çıkarabilecek.

Sony, Dolby Atmos ses özelliğini 31 Temmuz’dan itibaren beta kullanıcılarına sunmuş durumda. Bu yeni güncellemenin genel kullanıma sunulmas için ise net bir tarih verilmiş değil. Ancak genellike beta sürümleri yaklaşık 1 aylık sürenin ardından genel kullanıma da açılıyor.

Sony, diğer yandan PlayStation 5 modelini önemli bir donanımsal güncellemeye de hazırlanıyor. Şirket bu anlamda 2024 yılında piyasaya sürmeyi planladığı yeni nesil PlayStation 5’i her anlamda geliştirme hedefinde. oyun konsolunu 5 nm üretim sürecinden geçen yeni ve daha verimli işlemci ile donatacak olan Sony, yeni PS5 modelinin soğutma sistemini de yeniden ele alıyor.

Japon üretici, yaptığı güncellemeler ile PS5 modelinin oyun konsolu pazarındaki iddiasını sürdürme hedefinde. Peki siz PS5 ve yeni güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir