Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Instagram filtresi sorunları nasıl çözülür?

Instagram filtresi sorunları nasıl çözülür?

Admin Admin - - 3 dk okuma süresi
17 0

Özellikle son 5 yıldır sosyal medya ile giderek içli dışlı oluyoruz. Bu aşırı sanal dünyaya adapte olmak bizlere yeni sorunlarda getiriyor. Bu sorunlardan biri de bazı Instagram filtrelerinin kullanılamıyor olması. Bahsi geçen sorunun forumlarda birçok kullanıcının canını sıktığını fark ettik. Bu yüzden sorunun nasıl çözüleceği hakkında bir rehber yayınlamak istedik. İşte sizler için Instagram filtre ekleyememe sorunu ve çözümü…

Instagram filtre ekleyememe sorunu nasıl çözülür?

Son zamanlarda birçok Instagram kullanıcısı filtreleri fotoğraflara ve videolara ekleyemediklerinden bahsediyor. Peki bu sorunun çözümü ne? Aşağıda sizin için işe yarayan tüm çözüm yollarını listeledik.

1- Android cihazlarda Instagram’ı durdurmaya zorlayın

Android telefonlar, çalışan bir uygulamayı “Durdurmaya zorla” isimli bir seçenek sunar. Özellik uygulamanın tüm önbellek verilerini siler. Böylece uygulama kendine bir reset atmış olur. Instagram’a tekrar girdiğinizde kendini yenilemiş bir uygulama kullanmaya başlayacaksınız.

2- Instagram için Konum İznini Etkinleştirin

Forumlarda bahsi geçen sorunu yaşayan kullanıcılardan bazıları “izinler” sekmesini karıştırdı. Android ve iOS cihazlarda uygulama izinleri ekranına giderek Instagram’ı bulun. Ardından tüm izinleri aktif hale getirin. Bazı kullanıcılar sorunu böyle çözdüklerini belirtti.

3- VPN Uygulamalarını kapatın

Eğer arka planda bir VPN uygulaması aktif olarak çalışıyorsa o da sizi etkileyebilir. Ayrıca Instagram’ın bölgeden bölgeye filtre seçeneklerini değiştirdiğini düşünürsek VPN açıkken bazı fitreleri kullanamamanız normal olacaktır.

4- Instagram uygulama önbelleğini temizleyin

Instagram önbelleğini temizlemekte durdurmaya zorlamak gibi etkili bir yöntem olacaktır. Temizlenmiş ve yenilenmiş bir uygulamayı kullanmak muhtemelen uygulama içerisindeki tüm sorunları gidermiş olacaktır. Böylece filtre seçenekleri de faal duruma gelecektir.

5- Instagram’ın son sürümünü kullandığınızdan emin olun!

Uygulamayla birlikte aslında yüklü olan filtrelerde güncelleniyor. Eski bir Instagram sürümü kullanmakta bu durumu tetikleyebilir. Bu yüzden uygulanın son sürümünü kullandığınızdan emin olun.

6- Instagram uygulamasını yeniden yükleyin

Açıkçası 6. madde yukarıdaki 5 madde işe yaramadığında kullanmanız gereken bir yöntem. Sebep yazılımsal veya yükleme kaynaklı olabilir. Bu yüzden en güveniliri uygulamayı silip yeniden yüklemek olacaktır. Bu yolda işe yaramazsa Instagram destek ile iletişime geçin.

Peki siz Instagram filtre ekleyememe sorunu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir