Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. GTA 6, PC’ye gelmiyor: Öncelik o konsollarda!

GTA 6, PC’ye gelmiyor: Öncelik o konsollarda!

Admin Admin - - 3 dk okuma süresi
13 0

Rockstar’ın uzun yıllardır beklenen ve geçtiğimiz yıl sızıntıları ortaya çıktıktan sonra geliştiricisi tarafından doğrulanan GTA 6 & Vice City için ilk fragman tarihini açıklamasının ardından büyük bir heyecanla bekleyiş başladı. Fakat ilk fragmanın yayınlanmasına saatler kala büyük bir sızıntı gerçekleşti. Bunun üzerine Rockstar da GTA 6 fragmanı ve çıkış tarihini yayınladı. Çatı şirketi Take-Two da hangi platformlara geleceğini açıkladı. Peki GTA 6 PC’ye gelecek mi?

GTA 6, PC’ye henüz gelmiyor: Öncelik o konsollarda!

Oyunun ilk fragmanının çıkmasına saatler kala 5 Aralık gecesi büyük bir sızıntı ve sonrasında Rockstar ile Take-Two paylaşımları geldi. Özellikle Take-Two paylaşımları sosyal medyada büyük tepki uyandırdı. Zira burada PC oyuncularıyla ilgili en ufak bir bilgiye dair yer verilmediği görüldü.

Fakat Xbox Series S ve Xbox Series X kullanıcıları ile PlayStation 5 ve PlayStation 5 Slim kullanıcıları için beklenen haber geldi. GTA 6 ilk etapta Microsoft ve Sony’nin en yeni nesil konsollarında oyuncularla buluşacak.

GTA 6 tanıtım videosu ve çıkış tarihi sızdı! Rockstar orijinal videoyu yayınladı

GTA 6 tanıtım videosu ve çıkış tarihi sızdı! Rockstar orijinal videoyu yayınladı

Tanıtıma saatler kala GTA 6 tanıtım videosu ve çıkış tarihi sızdı. Bunun üzerine Rockstar orijinal videoyu yayınladı.

Konsol oyuncuları için kesin tarih paylaşılmamış olsa da 2025 yılında oyunun çıkacağı söylendi. Öte yandan PC kullanıcıları için haberin başında da belirttiğimiz gibi en ufak bir açıklama yapılmadı. Ancak sızıntılar gecesinin yapılan son paylaşımları GTA 6’nın PC’ye en erken 2026 sonuna doğru geleceğini, hatta 2027 yılında gelmesinin de yüksek bir ihtimal olduğunu öne sürüyor.

Yani önümüzdeki 2-3 yıl içerisinde GTA 6 oynamak isteyenlerin en uygun seçenek olan Xbox Series S satın alması gerektirecek. Bu da eğer stoklarda ani bir tükenme yoksa şimdiden birçok satıcının fiyatları yukarı çekmesine neden olmuşa benziyor.

Oyunla ilgili fragmanı, görselleri ve geçtiğimiz yıl çıkan sızıntılar dahil tüm detayları paylaştığımız haberi okumak için burayı tıklayabilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir