Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya
  4. »
  5. Bluesky herkese açıldı: Kayıt olma adımları

Bluesky herkese açıldı: Kayıt olma adımları

Admin Admin - - 2 dk okuma süresi
13 0

X veya eski adıyla Twitter‘ın ünlü iş insanı Elon Musk‘a satılmasının ardından Twitter‘ın kurucusu ve eski CEO’su olan Jack Dorsey tarafından 2021 yılında kurulan Bluesky, bugün itibariyle herkesten kayıt almaya başladı. Bundan önce davet sistemi vardı. İşte Bluesky platformuna kayıt olmak için yapmanız gerekenler…

Bluesky artık herkese açık: Kayıt olma

Mikroblog platformu Bluesky‘a kayıt olmak için uygulamaya halihazırda kayıtlı olan birisinden veya doğrudan şirketten davet kodu almak gerekiyordu. Bu da uygulamaya olan merakı bir hayli artırıyordu. Bugün itibariyle bu merak giderilebilir.

Neredeyse bir yıldır yalnızca davet ile kayıt olunabilen uygulama, geçtiğimiz saatler itibariyle herkesin erişimine açıkladı. Yani artık davetsiz şekilde kaydolabilmek mümkün. X‘e (Twitter) benzer bir arayüze sahip olan Bluesky‘ın en dikkat çeken tarafı ise açık kaynaklı olması. Bu, geliştiricilerin de projeye destek verebileceği anlamına geliyor.

Aktarılan bilgilere göre Bluesky, herkese açılmadan önce 3 milyon kullanıcıya sahipti. Bu sayıyı karşılaştırmak gerekirse Threads‘in aylık 130 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor. Dolayısıyla şirketin daha uzun bir yolu var gibi görünüyor.

Bluesky kayıt olma adımları

Bluesky platformuna kayıt olmak için web veya mobil uygulamasını (Android / iOS) ziyaret edebilirsiniz. Yeni hesap oluşturma butonuna dokunduktan sonra bilgilerinizi girerek işlemleri ilerletebilir ve erişim sağlayabilirsiniz.

Bluesky‘ın herkese açılmasının X (Twitter) tarafında nasıl bir etki yaratacağı merak konusu. Bunu önümüzdeki aylarda hep birlikte göreceğiz. Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Bluesky‘a kayıt olacak mısınız? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir