Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Aile ve Gençlik Fonu kuruluyor: Evleneceklere kredi fırsatı!

Aile ve Gençlik Fonu kuruluyor: Evleneceklere kredi fırsatı!

Admin Admin - - 2 dk okuma süresi
13 0

TBMM Genel Kurulu, yeni evlenecek çiftlerin heyecanla bekledikleri “Aile ve Gençlik Fonu” teklifini yasalaştırarak önemli bir gelişmeye imza attı. Oy birliği ile kabul edilen yasa teklifiyle birlikte çiftler, faizsiz kredi imkanından faydalanabilecekler. İşte detaylar..

Aile ve Gençlik Fonu ile birlikte 2 yıl geri ödemesiz kredi alınabilecek!

Kısa bir süre önce TBMM’ye sunulan yasa tasarısıyla birlikte evlenme hazırlığında olan çiftlere verilecek devlet desteğinin önü açılmıştı. Yasalaşan bu teklifle birlikte kurulan Aile ve Gençlik Fonu, gençlere faizsiz ve 2 yıl geri ödemesiz kredi desteği sunacak. 150 bin liralık bir limitle sunulacak olan bu kredinin dört yıl içerisinde kapatılması beklenecek.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’na bağlı olarak kurulacak Aile ve Gençlik Fonu; devletin petrol, doğalgaz ve maden kaynaklarından elde ettiği payın yüzde yirmilik bir kısmının aktarılmasıyla faaliyet gösterecek. AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Usta’nın “Bu maddenin özünde bizi insan yapan ve kutsal saydığımız şeyler olan ailenin korunması yer alıyor.” ifadeleriyle vurguladığı fon, maden ve fosil yakıt gelirleri haricinde diğer birtakım resmî maddi kaynaklardan da beslenerek düzenli bir nakit akışı sağlanacak.

Devletin evlenecek olan çiftlere vereceği destek ile ilgili yasa, Resmî Gazete’de yayımlandıktan sonra yürürlüğe girecek. İnternet üzerinden başvurulacak olan kredi desteği, deprem bölgesinden başlanılarak ülke genelindeki tüm çiftlerin kullanımına sunulacak. Ayrıca, fon tarafından sağlanılan kredi desteği, her yıl enflasyon oranınca arttırılacak.

Peki, sizler bu gelişmeyle ilgili olarak neler düşünüyorsunuz? Sizler bu faizsiz kredi avantajından faydalanmayı düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir