Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. ABD’de polis, pahalı eşyaları AirTag ile korumayı öneriyor

ABD’de polis, pahalı eşyaları AirTag ile korumayı öneriyor

Admin Admin - - 2 dk okuma süresi
3 0

Apple’ın takip cihazı AirTag bugüne kadar birçok hırsızlık vakasını önledi. Kullanıcıların kişisel eşyalarını takip etmesi için geliştirilen aksesuar, son olarak polislerin radarına girmiş durumda. ABD’li polisler, pahalı eşyaların AirTag ile korunmasını tavsiye ediyor.

ABD polisi, hırsızlığa karşo AirTag kullanmanızı önerdi

ABD’de son zamanlarda yaşanan “mont hırsızlığı” polisleri harekete geçirdi. Washington DC bölgesinde pahalı eşyaların çalınmasıyla birlikte bölge sakinlerine bazı uyarılar gönderildi. Bu uyarıların arasında ise vatandaşların kıyafetlerini takip etmeleri için Apple AirTag kullanması tavsiye ediliyor.

Özellikle 1000 dolardan daha pahalı montları gözlerine kestiren hırsızlar, son zamanlarda Washington’da büyük sorunlar yaratmaya başladı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bölge polisi, bu sorunla mücadele etmek için AirTag’in önemine dikkat çekti.

Apple tarafından üretilen AirTag, kaybolmaları veya çalınmaları halinde yerlerinin tespit edilmesine yardımcı olmak üzere anahtarlara, çantalara ve diğer kişisel eşyalara takılabilen Bluetooth takip cihazıdır. AirTag sahipleri Bul uygulamasını kullanarak harita üzerinde eşyanın gerçek zamanlı konumunu görebiliyor.

Konuyla ilgili açıklamasında bir polis, “İnsanların AirTag’i alet çantalarında ve valizlerde kullandığını gördüm. Bence bu muhtemelen çalınması durumunda yapabileceğiniz en iyi şey, çünkü onu takip etmenin başka bir yolu yok” dedi.

Ancak AirTag’in montun fark edilmeyecek bir cebine konulması tavsiye ediliyor. Özellikle pahalı kıyafetlerini korumak isteyen vatandaşların dikkat etmesi gerekiyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir