Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Otomobil
  4. »
  5. 2023 Kasım en çok satılan sıfır km otomobiller!

2023 Kasım en çok satılan sıfır km otomobiller!

Admin Admin - - 4 dk okuma süresi
2 0

2023 yılının sonlarına yaklaştığımız bugünlerde Kasım ayı için Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin yayınlamış olduğu verilere göre en çok satılan sıfır otomobilleri derledik. İşte karşınızda 2023 yılı Kasım ayında Türkiye’de en çok satılan sıfır otomobiller ve detayları…

2023 yılı Kasım ayı en çok satılan sıfır otomobilleri!

2023 yılında Türkiye’de en çok konuşulan konulardan biri de sıfır otomobiller ve sıfır otomobil fiyatlarıydı. Konuyla ilgili yaşanan tedarik sorunları hem üretici hem de tüketiciler için büyük sıkıntı teşkil ediyordu. Daha sonrasında kredi faizlerinde ve ödemelerde yaşanan değişikliklerle birlikte dolaylı yoldan tedarik sorunları da çözülmüş oldu. Bunun etkileri sıfır kilometre otomobil satışlarına ve ikinci el piyasasına da yansıdı. İşte 2023 Kasım ayı sıfır en çok satılan sıfır km otomobil satış listesi…

1- Fiat Egea Sedan

Neredeyse 10 aylık serüvenin tamamında birinci sıranın sahibi olan Fiat Egea Sedan genel tabloda da birinci sıranın sahibi. Özellikle filo ve şirketler tarafından tercih edilen Fiat Egea Sedan tasarruflu motoru, bakım ve yedek parça maliyetlerinin düşük olması sebebiyle seviliyor. Egea Sedan 2023 yılının Kasım ayında 5 bin 896 adet sattı.

kasım en çok satılan sıfır

2- Renault Clio

Seveni çok olunca alıcısı da çok oluyor diyebileceğimiz bir otomobille listemiz devam ediyor. Sevilen hatchback Renault Clio Ocak-Kasım dönemi boyunca aylık satış listelerinde sürekli Egea ile rekabet içerisindeydi. İkinci sıranın sahibi olan Renault Clio 4 bin 769 adet satış yaptı.

3- Renault Megane Sedan

Muhtemelen en büyük talihsizliği Fiat Egea serisi ile yarışması olan C segmentinin sevilen sedan yüzü Megane Sedan listemizde 3. sıraya yerleşti. Sedan satışlarında 2. sıranın sahibi olan Megane Sedan hem aile otomobili hem makam aracı hem de filo odaklı kullanılabilmesi sayesinde oldukça seviliyor. Renault Megane Sedan Kasım ayında 4 bin 706 adetlik satış rakamına ulaştı.

kasım en çok satılan sıfır

4- Togg T10X V2

Türkiye’nin yerli ve milli ilk elektrikli otomobili olan TOGG T10X en çok satılan otomobiller listesinde 4. sıranın sahibi oldu. Artan üretim ve satış rakamlarıyla birlikte en çok satılan listesinde ilk 3 sıraya gözünü diken elektrikli yerli SUV Kasım ayında 4 bin 401 adetlik satış yaptı.

togg

5- Toyota Corolla

Bir dönem yaşadığı tedarik sorunları ile gündeme gelen Toyota listenin 5. sırasına Corolla modeli ile yerleşti. Markanın sevilen C segmenti aile otomobili 2023 yılının Kasım ayı içerisinde toplamda 3 bin 243 adet sattı.

kasım en çok satılan sıfır

İkinci el elektrikli <a href=

İkinci el elektrikli otomobil almak ne kadar mantıklı?

2. el otomobil alırken nelere dikkat etmek gerekli? İşte sizler için hazırladığımız rehber ve kontrol listesinin detayları…

Listenin ilk 10 sırasının tamamı ise şöyle:

  • 6- Volkswagen Polo: 3 bin 131
  • 7- Nissan Qashqai: 2 bin 978
  • 8- Fiat Egea Cross: 2 bin 557
  • 9- Hyundai i20: 2 bin 188
  • 10- Peugeot 2008: 1844
Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir