Sozcuk.Net

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Teknoloji
 4. »
 5. X’te sesli ve görüntülü arama kullanıma sunuldu! Nasıl kullanılır?

X’te sesli ve görüntülü arama kullanıma sunuldu! Nasıl kullanılır?

Admin Admin - - 3 dk okuma süresi
4 0

Elon Musk’ın sahibi olduğu X (Twitter), geçtiğimiz aylarda sesli ve görüntülü arama özelliğinin geleceğini açıkladı. Kullanıcıların platform üzerinden telefon numarasına gerek kalmadan arama yapmalarını sağlayan bu özellik bugün kullanıma sunuldu. Peki, bu özellik nasıl çalışıyor? İşte detaylar!

Sesli ve görüntülü arama özelliği herkese açık şekilde geldi!

Ünlü iş insanı Elon Musk’ın yönetimine girmesiyle birlikte birçok yenilikle karşı karşıya kalan X, geçtiğimiz aylarda sesli ve görüntülü arama özelliği ile gündeme geldi. Özellikle birlikte kullanıcılar DM kısmından telefon numarasına gerek kalmadan istedikleri kişiyle sesli veya görüntülü konuşabilecekti.

Merakla beklenen o özellik ise bugün kullanıma sunuldu. Sesli ve görüntülü arama özelliğinin sadece Premium abonelerine geleceği yönünde birçok iddia yer alıyordu. Ancak özelliğin bugün kullanımda olmasıyla birlikte gerçekler ortaya çıktı. Yeni özellik sadece ücretli Premium abonelerine değil, herkese geldi.

Öte yandan şirket, kullanıcılara özelliğin kullanıma sunulduğuna dair bildirimler göndermeye başladı. Bu bildirimlerde ise kullanıcıların kimlerle sesli ve görüntülü arama gerçekleştireceğini seçebileceklerini görüyoruz. Bu da platformun istenmeyen aramaların önüne geçmek için yaptığı anlamına geliyor.

X sesli ve görüntülü arama özelliğini kullanmak için yapmanız gerekenler şu şekilde:

 • İlk olarak uygulamayı açın.
 • Ardından “Ayarlar ve Destek”e girin.
 • Bu bölümden “Ayarlar ve Gizlilik” kısmını seçin.
X'te sesli ve görüntülü arama kullanıma sunuldu! Nasıl kullanılır
 • Sonrasında “Direkt Mesajlar” seçeneğine tıklayın.
 • Burada da “Sesli ve görüntülü aramayı etkinleştir” bölümünü etkin hale getirin.
 • Son olarak ise kimin arama yapabileceğini seçin.

Tüm bunların yanı sıra bu özellik şu anda adım adım dağıtılıyor durumda. Bu nedenle bazı kullanıcılara henüz gelmemiş olması muhtemel. Özelliğin gelmesi için yapmanız gereken tek şey biraz beklemek ve uygulamayı güncel tutmak.

Peki, siz X sesli ve görüntülü arama özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir