Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Otomobil
  4. »
  5. Xiaomi, hibrit dahil üç otomobil modeli geliştiriyor

Xiaomi, hibrit dahil üç otomobil modeli geliştiriyor

Admin Admin - - 2 dk okuma süresi
15 0

Xiaomi, son zamanlarda otomobil endüstrisine yönelik yatırımlarıyla merak uyandırıyor. Son raporlar, Çinli şirketin iki ek otomobil daha sunmayı planladığını göstererek elektrikli araç alanındaki iddiasını artırıyor. Ayrıca bu modellerden birinin hibrit olacağı, böylece ürün yelpazesini tamamen elektrikli SUV’nin ötesine taşıyacağı bildirildi.

Xiaomi, üç otomobil modeli üzerinde çalışıyor

Xiaomi geçen ay Çin’de bazı düzenleyici kurumlara başvurdu. Şirket, “Modenat” kod adlı SU7 modelinin elektrikli bir SUV olacağını açıklamıştı. Ancak her yıl en az bir yeni model lansmanı yaparak otomobil portföyünü hızlandırmak istiyor.

Raporlara göre, Xiaomi Auto’nun ürün yelpazesinde 2024’te piyasaya sürülecek iki elektrikli araç daha yer alacak. Ancak farklı müşterilerin taleplerini yerine getirmek için şirketin üçüncü modelinin hibrit olması bekleniyor.

Kunlun” kod adlı hibrit modelin özellikleri hala gizli olsa da, bu, Xiaomi’nin hızla büyüyen hibrit araç segmentine girmesine olanak tanıyacak. Elektrikli araçlar, şarjlı hibritler ve hidrojen yakıtlı modellerin satışları, Çin’de yüzde 35 artışla 6 milyon adede yükseldi.

Ülkede özellikle hibritlerin popülaritesinin arttığı ve satışların yıllık bazda yüzde 83 büyüdüğü ifade edildi. Bu, hibritleri içten yanmalı motorlara kıyasla ciddi rakip olacağı anlamına geliyor. Xiaomi de yeni araç serisini çeşitlendirerek daha fazla pazar payı yakalamak istiyor.


Çinli üreticinin, üç modelle birlikte otomobil dünyasına giriş yapması, otomotiv endüstrisindeki varlığını büyütme niyetinde olduğunu gösteriyor. Düzenleyici onayların alınmasının ardından, elektrikli SU7’nin Şubat’ta tanıtılması bekleniyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir