Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. Xbox One, oyun desteğini kaybediyor!

Xbox One, oyun desteğini kaybediyor!

Admin Admin - - 3 dk okuma süresi
5 0

Microsoft’un 21 Mayıs 2013’te tanıttığı Xbox One modeli uzun zamandır hayatımızda bulunuyor. 10 yıldır piyasada bulunan oyun konsolunun ardından Microsoft birçok farklı Xbox modeli daha satışa sundu. Artık yeni modellerin piyasaya sürülmesi ile birlikte Xbox One için uzun zamandır beklenen kötü haber de geldi.

Xbox One için artık yolun sonu

Son olarak 2020 yılında Xbox Series X/S modellerini piyasaya süren Microsoft, Xbox One için kötü haberi duyurdu. Şirket artık sekizinci nesil oyun konsolu için yeni oyunlar üretmeyeceklerini açıkladı. Uzun zamandır beklenen bu kararın ardından Xbox One kullanıcıları bir hayli üzülmüş durumda.

Xbox Game Studios başkanı Matt Booty yaptığı röportajda, şirketin 9. nesile geçiş yaptığını ve Turn 10 Studios ile Double Fine Productions da dahil olmak üzere Xbox’ın 23 oyun stüdyosundan hiçbirinin artık Xbox One ile uyumlu oyunlar üzerinde çalışmadığını açıkladı. Ancak Booty, Minecraft gibi oyunlar için desteğin süreceğini belirtti.

Booty bunun yanı sıra Xbox One için yapılan çalışmalarda yeni birinci taraf oyunları olmamasına rağmen Xbox One’ın Xbox Cloud Gaming aracılığıyla konsolda Starfield gibi bu yeni birinci taraf oyunlarına erişiminin ise devam edeceğini ifade ediyor. Microsoft böylece Xbox One için geçtiğimiz sene verdiği sözü de yerine getirmiş olacak.

Microsoft tarafından yapılan bu duyuru Xbox’ın Games Showcase etkinliiğinin hemen ardından geldi. Dev teknoloji şirketi bu etkinlikte, birinci taraf geliştirilerinin güncellemelerinin yanı sıra bazı üçüncü taraf geliştiricilerinin sunduğu yenilikleri paylaşmıştı.

10 yılı aşan bir süredir hayatımızda olan Xbox One maalesef artık yeni oyunlara veda ediyor. Ancak şirketin de daha önce ifade ettiği gibi bazı oyunlara olan desteği ise sürecek. Peki siz Xbox One ve oyun desteğinin sona ermesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir