Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. Xbox, CD formatındaki oyunlar için desteğini sürdürecek

Xbox, CD formatındaki oyunlar için desteğini sürdürecek

Admin Admin - - 3 dk okuma süresi
14 0

Xbox CEO’su Phil Spencer, CD formatındaki oyunlar için verdikleri desteği sürdüreceklerini açıkladı. Dijital formattaki oyunların sektörü domine etmeye başlaması ve disk girişi olmayan konsolların yaygınlaşması, fiziksel CD’ye sahip oyunları seven kullanıcıları oldukça endişelendirmişti. Tartışmalara son noktayı koyan Xbox yönetimi, dijital oyunların daha da yaygınlaşacağını kabul etse de, CD’li oyun seçeneğinin devam edeceğini belirtti. İşte tüm detaylar…

Xbox’un verdiği CD desteği sürecek!

Bilindiği gibi Xbox Series S modelinde herhangi bir disk girişi mevcut değil. Yeni Xbox Series X sürümünün de CD girişi olmadan satışa çıkacağına dair iddialar oldukça güçlendi. Bu durumun sebebinin, artan disk girişi maliyetlerinin olduğu konuşuluyor. Ancak bu konuda en çok ses getiren gelişme, Senua’s Saga: Hellblade II oyununun zaten dijital formatta geleceğinin açıklanması oldu. Daha önce çok az örneği olan bu gelişme, oyun sektöründe bir devrim yaratabilir.

Belirli lojistik ve üretim faktörlerinden dolayı dijital oyunlar şirketler için çok daha karlı bir hal alıyor. Ayrıca tek bir CD’yi zaman içinde birçok kişi oynayabilirken, dijitalde her oyun tek bir kullanıcı için aktif edilebiliyor. Bu da elbette oyun geliştiricilerin yararına olan bir durum. Ancak kardeşlik adı verilen sistem sayesinde tek bir dijital oyun 2 farklı hesap tarafından kullanılma şansına sahip oluyor. Görünen o ki, CD’li oyunların sayısı gün geçtikçe azalmaya devam edecek. Bu değişimin oyuncuların ne kadar yararına olacağını ise zaman içinde göreceğiz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Xbox’un uyguladığı strateji doğru mu? CD’li oyunların devri geçti mi? Yanıtlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolayca paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok değerli.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir