Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya
  4. »
  5. WhatsApp’ta e-posta ile doğrulama kullanıma sunuldu!

WhatsApp’ta e-posta ile doğrulama kullanıma sunuldu!

Admin Admin - - 2 dk okuma süresi
4 0

Meta’nın en çok kullanılan mesajlaşma platformlarından olan WhatsApp, odağını gizlilik ve kullanıcı güvenliğine çevirmiş durumda. Platform, geçtiğimiz haftalarda iki adımlı e-posta doğrulaması özelliğiyle gündeme geldi. Peki, WhatsApp e-posta doğrulama nasıl yapılır? İşte detaylar!

WhatsApp’ta e-posta özelliği kullanıma sunuluyor!

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, kullanıcı gizliliğini ve güvenliğini öne çıkaran özellikler üzerinde çalışıyor. Platform son olarak geçtiğimiz haftalarda e-posta doğrulama özelliğini ortaya çıkardı.

WhatsApp hesapları için e-posta doğrulama özelliği ağustos ayından itibaren geliştirilme aşamasındaydı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar hesaplarına kişisel bir e-posta bağlayacak ve olası bilgisayar korsanlığı girişimlerine engel olmuş olacaklar.

Son zamanlarda siber tehditlerin ve gizlilik kaygıların artması nedeniyle platformun attığı bu adım oldukça önemli. Şirket, e-posta doğrulamasını hayata geçirerek kullanıcılarının hassas bilgilerini koruma konusundaki kararlılığını da ortaya koyuyor. Öte yandan, hesaplara yetkisiz erişimi, kötü niyetli kişiler için daha zor hale getiriyor.

WhatsApp e-posta doğrulama nasıl yapılır?

WhatsApp’ın geçtiğimiz haftalarda kullanıcı gizliliği ve güvenliğini dikkate alarak öne çıkardığı e-posta hazırlama adımı oldukça önemli. Peki, kullanıcılar WhatsApp e-posta doğrulama işlemi için ne yapmalı? Yapmanız gerekenler şu şekilde:

  • İlk olarak WhatsApp uygulamasında “Ayarlar“a girin.
WhatsApp'ta e-posta doğrulama nasıl yapılır
  • Ardından Hesap bölümünü açın.
  • Karşınıza çıkan seçeneklerden e-posta adresine tıklayın.
  • Sonrasında boş alana e-posta adresinizi girin
WhatsApp'ta e-posta doğrulama nasıl yapılır
  • Son olarak da e-posta adresinize gönderilen kodu uygulamaya girin.

Tüm bu adımları yaptığınız takdirde e-posta doğrulama işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız. Böylece hem hesabınız hem de mesajlarınız güvende olacak. Öncelikle beta kullanıcılarına sunulan özellik yavaş yavaş normal kullanıcılara da geliyor.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir