Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Otomobil
  4. »
  5. Volkswagen Golf R manuel vites için üzücü haberi veriyor!

Volkswagen Golf R manuel vites için üzücü haberi veriyor!

Admin Admin - - 2 dk okuma süresi
11 0

Alman otomotiv grubu Volkswagen, yeni modelleri için bir devrin kapandığına işaret ediyor. Özellikle manuel vites seven kullanıcıları üzecek olan bu haber ile birlikte Golf R’ı pist için satın alan kullanıcıların da sayılarında düşüş yaşanabilir. İşte Volkswagen Golf R manuel vites kararı ve detayları…

Volkwagen Golf R artık manuel vites seçeneğine sahip olmayacak!

Avrupa ve Türkiye’de otomobil kültürü denildiğinde akla gelen ilk markalardan biri Volkswagen. Alman markası iki bölgede de büyük bir fan kitlesine sahip. Bu doğrultu da özellikle Golf R, GTI gibi özel versiyon otomobiller pistlerde kullanılmak maksadıyla satın alınıyor.

Volkswagen Golf R Amerika versiyonu

Bu sebeple birçok kullanıcı Golf R gibi hızlı hatchback otomobilleri satın alırken manuel vites tercih etmek istiyor. Böylece otomobilin motor ve şanzımanına yapılacak modifiyeler daha kolay yapılıyor ve çok hızlı olmasına rağmen sorunları bitmeyen DSG şanzıman korkusu da yaşanmıyor.

Ancak Volkswagen son nesil Golf R için aldığı kararla işleri biraz yokuşa sürdü diyebiliriz. Marka Motor1’e yaptığı açıklama neticesinde artık manuel vites seçenekli Golf R ve Golf GTI modellerinin bulunmayacağını belirtti. Bu konu Golf R için üzücü olsa da stok Golf modellerinde hala manuel seçeneğin olduğunu da belirtelim.

Volkswagen Golf R fiyat listesi

araç (2023 Model) Donanım Fiyat
Golf R 2.0 TSI 320 PS R 4M DSG R 3 milyon 762 bin TL

Volkswagen Golf GTI fiyat listesi

araç (2023 Model) Donanım Fiyat (*1-2-3-8)
Golf 2.0 TSI 245 PS GTI DSG GTI 2 milyon 810 bin TL

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir