Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. Üç yeni Assassin’s Creed oyunu geliyor!

Üç yeni Assassin’s Creed oyunu geliyor!

Admin Admin - - 2 dk okuma süresi
13 0

Ubisoft Forward etkinliği kapsamında yepyeni Assassin’s Creed oyunları görücüye çıktı. Ubisoft, popüler gizlilik-macera oyunu serisini mobil ve VR dünyasına genişletmeye karar verdi. Ayrıca “serinin köklerine” dönecek Assassin’s Creed Mirage için de yeni bir fragman paylaşıldı.

Assassin’s Creed Mirage, Nexus VR ve Codename Jade detayları

Ubisoft Forward 2023 etkinliğinde Assassin’s Creed Nexus VR, Codename Jade ve Mirage isimli üç yeni oyuna yer verildi. Bu oyunlardan ilki Nexus VR, isminden de anlayacağınız üzere, Meta Quest 2 gözlüğüne hitap ediyor.

Ubisoft, VR oyununu 2023’ün tatil sezonunda piyasaya sürüleceğini bildirdi. Oyuncular; Ezio, Cassandra ve Connor’un gözünden şehirlerde dolaşabilecek. Ayrıca sanal dünyada gizli bıçaklar, kılıçlar ve daha fazlasını deneyebileceksiniz.

Bir diğer oyun olan Codename Jade ise mobil platforma hitap ediyor. Oyuncuları Çin’deki imparatorluk şehri Xianyang’a götüren Codename Jade, Xia rolünü ele alacak. Xia isimli karakter ile Çin Seddi’nin ötesinde yer alan Xionanu akıncılarına karşı savaşacaksınız.

Mobil oyun için belirli bir çıkış tarihi açıklanmadı, ancak oyuncula kapalı beta için ön kayıt yaptırabilir.

Forward 2023’ün son yapımı merakla beklenen Mirage oldu. 12 Ekim’de piyasaya sürülmesi planlanan oyun PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için satışa sunulacak. Oyuncular, dart ve patlayıcı gibi araçlara sahip Basim rolünü üstlenecek. Ayrıca Basim ile keşif ve hedef belirlemek için Enkidu isimli evcil kuşu yönlendirecek.

Etkinlik kapsamında üç önemli yapım duyurulmuş olsa da, bazı projeler detaylandırılmadı. Codename “Red” ve “Hexe” olarak adlandırılacak oyunlar şimdilik bekleme aşamasına alınmış gibi görünüyor.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir