Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Tesla Cybertruck için pas şikayetleri gelmeye başladı!

Tesla Cybertruck için pas şikayetleri gelmeye başladı!

Admin Admin - - 3 dk okuma süresi
18 0

Tesla, geçtiğimiz kasım ayında merakla beklenen Cybertruck‘ı tanıttı. Özellikleriyle dikkat çekmeyi başaran bu elektrikli kamyonetin satışları sürüyorken kullanıcılardan can sıkan şikayetler gelmeye başladı. Bu şikayetler, Tesla Cybertruck‘ın paslandığı yönünde oldu.

Tesla Cybertruck paslanıyor mu?

Tesla CEO’su Elon Musk, elektrikli pikap modelini ilk kez 2019’da tanıtırken gövdesinin ultra sert paslanmaz çelik ve camının şeffaf metal olup, kurşun geçirmez bir yapıda olduğunu söylemişti. Ancak son gelişmeler, bunun doğru olup olmadığı konusunda kafa karışıklığı yarattı.

“Raxar” adlı kullanıcının çektiği fotoğraflar

Bazı Tesla Cybertruck sahipleri, yukarıdaki resimde de görebileceğiniz üzere elektrikli araçlarının dış kısmında pas ve korozyonun erken belirtileri olan turuncu lekeler çıktığına dair şikayetlerde bulunmaya başladı. Kullanıcılar, bu turuncu lekelerin araç yağmur altında kaldıktan sonra çıktığını söylüyor.

Bir kullanıcıysa Tesla Cybertruck‘ını teslim alırken şirket çalışanının, araç özellikle yağmur altındayken pas izleri oluşturabileceğini, gerektiğinde cilalama işlemi yapılması gerektiğini söylediğini iddia etti. Bu da kullanıcıların kafasında bir karışıklık yarattı.

Cybertruck sahipleri tarafından paylaşılan fotoğrafları yorumlayan kullanıcıların bazılarıysa turuncu noktaların aslında pas olmadığını, talaş veya toz lekesi olduğunu savundu. Büyük çoğunluğun fikri, pas olduğu yönündeydi.

Tesla Cybertruck paslanıyor mu?

Bu konu, sosyal medyada tartışma konusu oldu. Zira Elon Musk, aracın paslanmaz çelik olduğunu iddia etmişti. Kullanıcıların artan şikayetlerine yönelik olarak Tesla‘dan bir açıklama yapılması bekleniyor.

Cybertruck özellikleri

Özellik Rear-Wheel Drive All-Wheel Drive Cyberbeast
Tahmini Menzil: 250 mil (400 KM) 340 mil (550 KM) 320 mil (510 KM)
0-100 süresi: 6.5 saniye 4.1 saniye 2.6 saniye
Maksimum Hız: 112 MPH 130 MPH
Motor Gücü: 600 HP 845 HP
Tork: 7 bin 435 lb-ft 10 bin 296 lb-ft
Çekiş Gücü:
Çeki Kapasitesi: 11,000 lbs (4.99 ton) 11,000 lbs (4.99 ton)

Tesla Cybertruck Rear-Wheel Drive versiyonunun fiyatı 60 bin 990 dolar iken, All-Wheel Drive fiyatı ise 79 bin 990 dolar. En yüksek özelliklere sahip Tesla Cybertruck Cyberbeast fiyatı ise 99 bin 990 dolar olarak belirlendi.

Tesla Cybertruck fiyatı şu şekilde;

Tesla Cybertruck Fiyatı
Tesla Cybertruck Rear-Wheel Drive 60 bin 990 dolar
Tesla Cybertruck All-Wheel Drive 79 bin 990 dolar
Tesla Cybertruck Cyberbeast 99 bin 990 dolar

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir