Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. Spider-Man 2 ilk rekorunu kırdı!

Spider-Man 2 ilk rekorunu kırdı!

Admin Admin - - 3 dk okuma süresi
3 0

Sony, Spider-Man 2 ‘nin PlayStation 5‘e özel olarak piyasaya sürüldüğü gün bugüne kadar en hızlı satan PlayStation Studios oyunu olduğunu duyurdu. Bu başarı, PS5’in şu anda 40 milyonun biraz üzerinde olan dağılım tabanı göz önüne alındığında büyük bir başarı.

Tek bir platforma özel olmasına rağmen Spider-Man 2, 2,5 milyon kopya satarak en hızlı satış rekorunu eline aldı

PS5’e özel olmasına ve daha geniş bir kullanıcı tabanına sahip PS4’te çapraz nesil bir sürümden vazgeçilmesine rağmen, Spider-Man 2’nin ilk satış rakamları büyük bir başarı. Metacritic’te 91 puan alarak övgü toplayan oyun, 2023’ün en olumlu değerlendirmelere oyunlarından biri olarak konumlanıyor. Bu arada, 2,5 milyon kopyayı da sadece ilk 24 saatte sattı.

Aralık ayında yayınlanması beklenen çıkış sonrası güncelleme, geliştirmelerinizi tutarak hikayeye yeniden başlayabildiğiniz ‘New Game+’ modu da dahil olmak üzere ek özellikler sunacak.

Karşılaştırmalı olarak, 2018’de piyasaya sürülen orijinal Spider-Man ilk üç gününde 3,3 milyon adet satış rakamı elde etti. Bu rakam, God of War‘un aynı zaman dilimindeki 3,1 milyonluk önceki rekorunu kıl payı geride bıraktı.

God of War Ragnarök daha sonra ilk haftasında 5,1 milyon satışla en hızlı satan PlayStation Studios oyunu unvanını geri aldı. Spider-Man 2’nin rekoru, ilk 24 saat için geçerli. Ancak bu gidişle Ragnarök’u da geçecek gibi görünüyor.

İleriye dönük olarak Sony, yeni konsol satışlarında tarihi bir artışa işaret edecek bir kilometre taşı olarak, mevcut mali yıl içinde 25 milyon PS5 satma gibi iddialı bir hedef belirledi.

Yeni nesle özel olarak çıkarılan Spider-Man 2’nin, bu yıl öne çıkan diğer oyunların sert rekabetine rağmen, tatil sezonu (yılbaşı) boyunca konsol satışlarını artırmada önemli bir rol oynaması bekleniyor.

Ayrıca, tamamen dijital versiyon için biraz daha yüksek bir fiyat etiketi olsa da, Kasım ayında yeni bir “slim” modelin piyasaya sürülmesinin satışları daha da artırması bekleniyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir