Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. PlayStation Project Q tanıtıldı! İşte özellikleri

PlayStation Project Q tanıtıldı! İşte özellikleri

Admin Admin - - 2 dk okuma süresi
14 0

PlayStation Showcase 2023 kapsamında bir dizi yeni oyun duyuruldu. Ancak Sony, heyecan verici oyunlara ek olarak şirketin donanım yeniliklerini de paylaştı. Bir süredir sızıntılar ile gündemden düşmeyen taşınabilir PlayStation konsolu Project Q nihayet duyuruldu. Ancak bu cihaz, kullanıcılar beklediği gibi Steam Deck rakibi olmayacak.

PlayStation Project Q, PS5 konsolunu cebinize getiriyor

Sony, PS5 oyunlarını taşınabilir şekilde oynamayı mümkün kılacak yeni konsolunu duyurdu. PlayStation Showcase 2023’te görücüye çıkan yeni Project Q, bir ekran ve DualSense benzeri bir kontrol cihazından oluşuyor.

Şirketin açıklamasına göre yeni cihazda 8 inç HD ekran yer alıyor. Ayrıca PS5 DualSense kablosuz kontrol cihazının tüm düğmelerine ve özelliklerine sahip olacak. Ancak Steam Deck veya Nintendo Switch gibi ayrı bir konsol olmayacak. PlayStation 5‘teki oyunlarınızı bu cihaza yansıtabileceksiniz.

PlayStation CEO’su Jim Ryan tarafındna yapılan açıklamada, Project Q’nun Wi-Fi üzerinden Remote Play ile çalışacağı bildirildi. Bu, PS5’teki herhangi bir oyunu taşınabilir cihazda oynayabileceğiniz anlamına geliyor. 8 inçlik HD ekranı ise standart akıllı telefonlardan daha geniş bir deneyim vadediyor.

Bir oyunu Project Q’da oynamak istiyorsanız, ilk olarak PlayStation 5’e kurmak zorundasınız. Yani Steam Deck gibi dahili bir depolamaya sahip olmayacak, ayrıca Logitech G Cloud gibi buluttan da oynamaya izin vermeyecek.

Sony’nin konsolla ilgili olarak çok fazla açıklama yapmadığını belirtmek gerekiyor. Ancak PlayStation 5 zorunluluğu gerektirdiği için beklentileri karşılayıp karşılamayacağını zamanla göreceğiz. PlayStation Project Q fiyatı da şimdilik belirsiz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir