Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. Netflix, Squid Game oyunu geliştiriyor

Netflix, Squid Game oyunu geliştiriyor

Admin Admin - - 2 dk okuma süresi
9 0

Netflix bir süredir “Netflix Games” ile oyun dünyasına girmek istiyor. Geçtiğimiz hafta Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City ve Grand Theft Auto: San Andreas’ı içeren GTA Trilogy’i kütüphanesine ekleyen şirket, son olarak Squid Game oyunu üzerinde çalıştığını açıkladı.

Netflix Games için Squid Game oyunu geliştiriliyor

Netflix, geçtiğimiz günlerde 2024 yılında sunacağı oyunları açıkladı. Bu yapımlardan en çok dikkat çeken ise Squid Game oldu. Netflix Games Başkanı Mike Verdu, bu oyunla ilgili detayları paylaştı. Diziye benzer şekilde, oyuncuların tanıdıklarıyla birlikte yarışmalarına olanak sağalyacağını söyledi.

Oyunun nasıl olacağı şimdilik belirsiz. Ancak Roblox ve Fortnite’da yer alan Squid Game versiyonlarına benzeyecektir diye düşünüyoruz. Muhtemelen çok oyunculu formatta “Kırmızı Işık, Yeşil Işık” ve “Dalgona” gibi yarışmalar olacak.

Netflix, kütüphanesine katacağı diğer oyunları da açıkladı. Bunlar arasında Cozy Grove: Camp Spirit, FashionVerse, Game Dev Tycoon ve Sonic Mania Plus yer alıyor. FashionVerse’in ilk kez Netflix Games’e özel ve mobil cihazlarda kullanılabilir olacağı belirtildi.

Netflix üyeliği son yıllarda pahalanmış olsa da, Games kapsamında dikkat çeken yapımlar olduğunu unutmamak lazım. Football Manager 2024 Mobile, Valiant Hearts: Coming Home, Reigns: Three Kingdoms, The Queen’s Gambit Chess ve Stranger Things 3: The Game yalnızca birkaçı.

Squid Game, dünya çapında 1,65 milyar saatten fazla izlenerek Netflix’in tüm zamanların en çok izlenen dizisi oldu. Bu başarı, serinin diğer platformlara yönelik ilgisini de artırdı.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir