Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Meta’nın Twitter rakibi platformundan ilk görseller geldi!

Meta’nın Twitter rakibi platformundan ilk görseller geldi!

Admin Admin - - 2 dk okuma süresi
11 0

Son dönemin gündemden düşmeyen sosyal medya uygulamalarından biri de şüphesiz Twitter. Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra adeta kimlik değişimi yaşayan platformun işi yaşanan son gelişmeleri de göz önüne alırsak pek de kolay olmayacak. Zira Meta, yakında yeni bir sosyal medya platformu kullanıma sunmaya hazırlanıyor ve bunun konsept itibariyle Twitter rakibi olması bekleniyor. Bugün bu uygulamadan ilk görseller geldi. İşte detaylar!

Meta’nın yeni sosyal medya uygulaması ilk kez ortaya çıktı

Meta’nın dünkü şirket içi toplantısında Project 92 kod adlı sosyal medya platformunun ilk kez ön izlemesi gösterildi. Paylaşılan görsellere bakıldığında gerçekten de bir Twitter havası hissettiren yeni platform, temelde Instagram tabanlı olacak ve merkezi olmayan sosyal medya protokolü ActivityPub tarafından desteklenecek.

Meta’nın yeni sosyal medya uygulaması ilk kez ortaya çıktı

Meta’nın baş ürün sorumlusu Chris Cox’un açıklamasına göre Project 92 tam anlamıyla ”Twitter’a yanıt” niteliğinde. Uygulamanın geliştirilme sürecinin ocak ayında başladığı ifade edilirken, Meta’nın olabilecek en kısa sürede platformu genel kullanıma sunacağı belirtiliyor.

Şu an için Project 92 kod adlı sosyal medya uygulamasının hangi isimle çıkış yapacağı net değil. Ancak iddialara göre masada Threads ismi var ve platformun adlandırılması bu şekilde olabilir. Ayrıca Cox’a göre geliştirme sürecinde DJ Slime gibi bazı ünlü isimlerin erken kullanıcılar arasında yer aldığı ve hatta bunların arasına Oprah ve Dalai Lama gibi isimlerin de katılması için de çalışmaların sürüyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Project 92, Twitter rekabetinde mutlu sona ulaşabilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir