Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. iPhone 16 Pro Max uzun pil ömrü ile zirveye tırmanacak!

iPhone 16 Pro Max uzun pil ömrü ile zirveye tırmanacak!

Admin Admin - - 4 dk okuma süresi
16 0

Apple, yeni iPhone için hazırlıklara çoktan başladı. iPhone 15 tanıtılmadan sızdırılan iPhone 16 serisi ile ilgili önemli bir detay daha ortaya çıktı. Buna göre iPhone 16 Pro Max, pil ömrü ile zirvede yer alabilir. Daha önce iPhone 16 Pro Max için önemli özellikler ortaya çıktı. Büyük ve parlak ekrana rağmen Apple’ın pil ömründe rakiplerini geçeceği iddialar arasında.

iPhone 16 Pro Max pil ömrü ile zirvede mi yer alacak?

Apple’ın 2024 son çeyreğinde tanıtacağı iPhone 16 Pro Max, daha şimdiden kullanıcıları heyecanlandırmaya başladı. Tasarımdan, ekran büyüklüğüne kadar iPhone 16 serisi önemli değişimlere ön ayak olacak gibi. Ortaya çıkan yeni bir sızıntıya göre iPhone 16 Pro Max batarya ömrü ile gelmiş geçmiş en iyi iPhone olma yolunda ilerliyor. iPhone 15 Pro Max pil ömrü ile çoğu Android rakibinin de önüne geçmeyi başardı. Kısacası iPhone 16 Pro Max için en önemli rakip iPhone 15 Pro Max olacak gibi.

Ancak Apple’ın iPhone 16 Pro Max pil ömrü ve kullanım süresi ile Android rakiplerini de geride bırakması beklentiler arasında. Bildiğiniz gibi Apple, iPhone modellerinde pil büyüklüğü ve RAM kapasitesini açıklamıyor. Buna karşın iPhone 15 Pro Max 4441 mAh pil büyüklüğüne sahip.

Sızıntıya göre iPhone 16 Pro Max batarya büyüklüğü de artacak. Doğrusu hem ekranın büyümesi, hem de 2000 nit gibi yüksek düzeyde parlaklık gibi özellikler pil ömrünü olumsuz etkileyecek etmenler. İşlemcinin de daha güçleneceği de hesaba katıldığında Apple’ın iPhone 16 Pro Max pil ömrü için önemli iyileştirmeler yapması gerekiyor. Bu anlamda da karşımıza iPhone 16 Pro Max için 5000 mAh gibi bir batarya büyüklüğü çıkabilir.

iPhone 16 Pro Max tahmini özellikleri

Kısa süre önce ortaya çıkan detaylara göre iPhone 16 Pro Max, 6.9 inç boyutunda OLED ekranla gelecek. 120 Hz yenileme hızı ile destekleyecek bu ekran, maksimum 2000 nit parlaklığa sahip olacak. Bununla beraber ön gövdenin yüzde 89.75‘ini kaplayacak.

3 nm üretim sürecinden geçecek Apple A18 Pro işlemcisinden güç alacak iPhone 16 Pro Max, 8 GB RAM ve minimum 256 GB depolama alanıyla karşımıza çıkacak. Ön tarafında 12 Megapiksel çözünürlüğünde özçekim kamerasına yer verecek akıllı telefonun arka kasasında ise üçlü kurulum bizleri karşılayacak. Bu kurulumsa OIS destekli 48 Megapiksel ana kamera + 48 Megapiksel ultra geniş açılı kamera + 12 Megapiksel telefoto lensten oluşacak.

USB-C bağlantı noktasına sahip olacak iPhone 16 Pro Max modelinin bağlantı özellikleri ise 5G, Wi-Fi 6, Wi-Fi 6E, Wi-Fi 7, Wi-Fi Direct, Bluetooth 5.4 ve NFC olacak. Ayrıca eSIM desteği olacağı da sızan bilgiler arasında.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir