Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. iPhone 15 sınırlı sayıda üretilebilir!

iPhone 15 sınırlı sayıda üretilebilir!

Admin Admin - - 3 dk okuma süresi
14 0

Apple’ın önümüzdeki ay iPhone 15’i tanıtması bekleniyor, ancak ekran ve kamera gibi temel bileşenleri içeren potansiyel üretim aksaklıklarına ilişkin söylentiler kafa karıştırıcı hale geldi. Eylül ayında iPhone 15’in yüksek ihtimalle tanıtılması beklenmesine rağmen analist Jeff Pu, Apple’ın yeni amiral gemisinin üretimini azalttığını öne sürüyor.

Apple, iPhone 15’i başta sınırlı sayıda üretebilir!

Yatırımcılara gönderilen bir iletiye göre Pu, Apple’ın yılsonuna kadar iPhone 15 üretim hedefinin 83 milyon birimden 77 milyon birime düşürüldüğünü belirtiyor. Buna sınırlı sayı denebilir zira iPhone’un en yeni cihazının 8 milyarlık dünya nüfusunda 77 milyon adet üretilmesi bu anlama geliyor.

iphone 15

Analist Pu, bu revizyona katkıda bulunan iki temel faktörden bahsediyor. İlk olarak, tedarik zincirindeki zorlukların devam edeceği ve iPhone 15’in seri üretimini baltalayacağı tahmin ediliyor. Pu, özellikle Sony’nin kamera sensörlerinin entegrasyonunun, Pro modelleri için yeni bir titanyum çerçevenin uygulanmasının ve daha ince çerçevelere sahip yeni bir ekranın dahil edilmesinin üretim sürecinde gecikmelere yol açabileceğine dikkat çekiyor.

Ayrıca Pu, Apple’ın taleple ilgili endişeler nedeniyle satış tahminlerini değiştirdiğini düşünüyor. Spekülasyonlar, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’in öncekilerden daha yüksek fiyat etiketleriyle geleceği ve bunun da potansiyel olarak talebin azalmasına yol açacağı yönünde.

Pu’ya göre lansman öncesinde üretim planının azaltılması cesaret verici bir işaret değil ve iPhone 15 Pro Max için potansiyel fiyat artışı da genel talebi daha da azaltabilir.

Apple’ın 2023 mali yılı 3. çeyrek kazanç raporunda, şirket iPhone satış gelirlerinde bir düşüş kaydederek 40,67 milyar dolardan 39,67 milyar dolara geriledi. Apple CEO’su Tim Cook yatırımcılarla yaptığı görüşmede, şirketin diğer bazı bölgelerde daha olumlu sonuçlar elde etmesine rağmen birincil pazarı olan ABD’de iPhone satışlarında düşüş yaşadığını belirtmişti.

Eğer analistin iddiaları doğru ise iPhone 15 çıkışıyla birlikte Apple’ın iPhone satış gelirleri 2023 mali yılının dördüncü çeyreğinde daha da düşebilir. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir