Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. iPhone 14 alacaklar beklesin: iPhone 15 serisinin satış ve tanıtım tarihi ortaya çıktı!

iPhone 14 alacaklar beklesin: iPhone 15 serisinin satış ve tanıtım tarihi ortaya çıktı!

Admin Admin - - 3 dk okuma süresi
14 0

“Çıkacak mı çıkmayacak mı?” “Geç mi geliyor lansman mı iptal olacak?” derken en sonunda iPhone 15 satış tarihi ile ilgili bazı bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Bir yılan hikayesinde dönen iPhone 15 serisinin çıkış tarihi ile ilgili sorunlar bir silsile şeklinde gelirken Apple durumu toparlamış gibi görünüyor. İşte iPhone 15 tanıtım ve satış tarihi ile ilgili detaylar…

iPhone 15 bu tarihte satışa çıkabilir!

Yeni seri iPhone 15 tanıtım ve Apple Store’lara çıkma tarihleriyle ilgili muhtemelen birçok haber okudunuz. Ekran panelleri sorunu, tasarım değişiklikleri, maliyeti kısmak vb. birçok farklı sebeplerden ötürü erteleme haberine maruz kalmış olabilirsiniz. Hatırladığınız üzere yeni tasarım sebebiyle ciddi sıkıntılar ortaya çıkmıştı. Hem Apple hem de ekran üreticileri tarafında.

Apple bu yılki yeni iPhone serisi iPhone 15 için iki farklı panel üreticisi ile anlaştı. Bunlardan biri Samsung diğeri ise LG. Tabi bununla beraber yeni çerçeve tasarımına geçiş yapan Apple, ekran kasa oranını arttırmanın peşindeydi. Böylece daha sonsuz diyebileceğimiz ekranları yeni iPhone 15 serisinde göreceğiz. Fakat durum biraz karıştı. Çünkü bu yeni çerçeve beraberinde yeni bir ekran tasarımına da gereksinim duyurdu.

Bu sebeple üreticiler ekranların tasarımlarını değiştirerek üretime başladılar ancak LG tarafından üretilen ekranlar testleri bir türlü geçemedi. Bunun sonucunda iPhone 15 serisinde gecikmeler yaşanması beklendi. Fakat satış tarihiyle ilgili yeni bir detay gündeme gelmiş durumda. Çıkan haberlere göre iPhone 15 serisi 12-13 Eylül 2023 tarihlerinde tanıtılacak ve Apple iPhone 15 serisini 22 Eylül 2023 tarihinde satışa sunacak.

Peki siz yeni iPhone 15 serisinin tanıtım ve Apple Store raflarına çıkacağı tarih hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın…

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir