Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. Immortals Fenyx Rising 2 rafa kaldırıldı

Immortals Fenyx Rising 2 rafa kaldırıldı

Admin Admin - - 2 dk okuma süresi
16 0

Ubisoft için yeni bir dönem başlıyor. Şirket yapılanmasını yeniden değerlendiren stüdyo, bazı projelerini iptal ettiğini bildirdi. Buna göre geliştirilmesi durdurulan oyunlardan biri de Immortals Fenyx Rising’in devam yapımı oldu. 2020’de çıkan ilk oyunun ardından ikinci projenin önümüzdeki yıl tanıtılması bekleniyordu.

Immortals Fenyx Rising 2 çıkmayacak

İlk olarak geçtiğimiz yıl ortaya çıkan iddialar, Ubisoft’un Yunan mitolojisinin ötesinde farklı hikayeleri keşfederek Immortals’ı seri haline getirmek istediğini göstermişti. Ancak geliştirici stüdyo Ubisoft Quebec, yeni Immortals Fenyx Rising’in gelmeyeceğini açıkladı.

Ubisoft’un Assassin’s Creed ve Far Cry gibi daha büyük serilere odaklanmaya karar verdiği ifade edildi. Bundan dolayı da gelecekteki Immortals oyunları için planların durdurulduğu aktarıldı. 2020’de görücüye çıkan Immortals Fenyx Rising, oyunculardan olumlu yorumlar almayı başarmıştı.

Aksiyon oyununun ertelenmesi aslında şaşırtıcı değil. Bu yılın başlarında Ubisoft, duyurulmamış üç oyunu iptal ettiğini ve beklenenden daha zayıf satışlardan dolayı büyük serilerini güçlendirmeyi amaçladığını doğruladı.

Şirket, şu anda altı adet Assassin’s Creed oyunu geliştiriyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde ise serideki çalışan sayısını yüzde 40 oranında artırmayı planlıyor.

Immortals Fenyx Rising’in satışları başarılı olsa da, büyük seriler kadar etki yaratmayı başaramadı. Örneğin Avrupa’daki satışları, benzer bir zaman diliminde çıkış yapan Assassin’s Creed Valhalla’dan yaklaşık yüzde 70 oranında daha düşüktü.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir