Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. Hogwarts Legacy Nintendo Switch sürümü için kötü haber!

Hogwarts Legacy Nintendo Switch sürümü için kötü haber!

Admin Admin - - 3 dk okuma süresi
15 0

Geçtiğimiz aylarda çıkışını gerçekleştiren Hogwarts Legacy, 15 milyondan fazla satış yaparak 1 milyar doların üzerinde gelir elde etti. Çıkışıyla birlikte pek çok oyuncu tarafından sevilen yapım, başlangıç platformları olarak PS5, Xbox Series S/X ve PC için çıkarken eski konsollara gecikmeli çıktı. Şimdi ise 25 Temmuz’da çıkması planlanan Hogwarts Legacy Nintendo Switch sürümü için bir erteleme daha geldi.

Hogwarts Legacy Nintendo Switch için bir kez daha ertelendi!

Halihazırda Nintendo Switch’e PS4 ve Xbox One’dan daha geç çıkması planlanan oyun, şirkete göre ”mümkün olan en iyi deneyimi sunmak” için 14 Kasım tarihinde piyasaya sürülecek. Yapımcı ekibin ilk etapta güçlü konsollara oyunu çıkartması ve ardından eski konsollara optimize etmekle uğraşması yeni bir skandalın önüne geçme isteği olabilir.

Yapımcı ekip Avalanche Software’in büyük çaplı oyun tecrübesi oldukça az. Bu sebeple oyunu ilk olarak yalnızca yeni nesil konsollara ve PC’ye çıkaran ekip, eski nesil konsollara 5 Mayıs tarihinde getirdi. Nintendo için ise bu tarih 14 Kasım oldu. Oyunun Steam Deck üzerinden onaylı şekilde oynanabildiğini belirtelim.

Avalanche Software’in Twitter üzerinden bu ertelemeyi doğruladığı tweette şu ifadeler yer alıyor:

Hogwarts Legacy, Nintendo Switch’te 11/14/23 tarihinde çıkıyor. Hayranların Switch’te oynamayı sabırsızlıkla beklediklerini biliyoruz, bu nedenle mümkün olan en iyi deneyimi yaratmak bizim önceliğimizdir. Sabrınız için teşekkürler. Hogwarts Legacy, Şu anda PS5 & PS4, Xbox X|S & Xbox One ve PC’de mevcut.

Yeni oyunların eski konsollara çıkış yapma sürecinde grafiklerden ve bazı görüntü detaylarından vazgeçilir. Hogwarts Legacy’de ise PS4 ve Xbox One çıkışlarının da ertelenerek yapıldığını varsayarsak, Nintendo Switch’te oyunun nasıl gözükeceği merak konusu. Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir