Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. GTA 6’nın dudak uçuklatan bütçesi! En pahalı oyun mu olacak?

GTA 6’nın dudak uçuklatan bütçesi! En pahalı oyun mu olacak?

Admin Admin - - 3 dk okuma süresi
14 0

İlk oyunu 1997 yılında piyasaya sürülen Grand Theft Auto serisinin son oyunu GTA 5 2013 yılında piyasaya sürüldü. Aradan geçen 10 yıllık süreçte popüleritisini giderek arttıran serinin yeni çıkacak oyunu ise heyecanla bekleniyor. Şimdiye kadar sadece haritası ortaya çıkan GTA 6‘nın bütçesi de en sonunda açıklandı. GTA 6 gelmiş geçmiş en pahalı oyun olabilir. İşte GTA 6 bütçesi ile ilgili detaylar…

GTA 6 bütçesi sızdırıldı: 1 milyar dolar!

Grand Theft Auto serisi hakkında bir uzman olan YouTuber INTER son oyunla ilgili bazı açıklamalarda bulundu. INTER oyunun bütçesinin 1 milyar dolar seviyesini aşacağını belirtti. Ardından bunun sektröde gelmiş geçmiş en pahalı oyun anlamına geldiğini belirtti.

Sızan bilgilere göre oyunun geliştirme, lojistik ve diğer konulara ayrılan bütçesinin belli olduğu belirtildi. Oyunun 1 milyar dolar toplam bütçeye sahip olduğu ve bunun 250 milyon dolar kadarının oyunun geliştirilmesi adına harcandığı işaret edildi. Geri kalan 750 milyon dolarınsa pazarlama ve lojistik gibi faaliyetler için ayrıldığı bildirildi.

Oyunun daha çıkmadan ve serinin eski oyunlarındaki popüleriteye bakıldığında bu rakamı piyasaya çıkışından 1 ay sonra toparlayacağı tahmin ediliyor. Yani oyun tüm masraflarını 1 ay içerisinde karşılayacak ve geri kalan tüm satın alımlarını kar olarak hanesine yazacak.

GTA 6 bütçesi

Tahmin ettiğiniz gibi 1 ay içerisinde 1 milyar dolar kazanmak rekor kırmak istendiğini gösteriyor. GTA 6 şimdiye kadar en çok satılan oyun olma unvanına da gözünü dikmiş durumda. Şirket GTA 5 ile en çok satan ikinci oyun unvanına sahip. GTA 5 toplamda 175 milyon kopya sattı. Listenin birinci sırasındaysa 238 milyon ile Minecraft var. Kısacası GTA 6 Minecraft’ın tahtına gözünü dikmiş durumda.

Oyunun haritasıyla ilgili bilgilerse geçtiğimiz günlerde sızdırıldı. Oyunun haritasının GTA 5 haritasına göre 2 katına çıkacağı ve daha fazla alanı oyunculara sunacak. GTA 6 haritası ile ilgili haberimize aşağıdaki bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Peki siz GTA 6 bütçesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir