Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. GTA 6 Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı!

GTA 6 Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı!

Admin Admin - - 3 dk okuma süresi
15 0

Rockstar Games, geçtiğimiz aylarda GTA serisinin yeni oyunu GTA 6 için ilk tanıtım fragmanını yayınladı. Söz konusu bu video birçok rekor kırmışken, yapımın ne zaman piyasaya sürüleceğine dair bir açıklama da merakla bekleniyor. Bunun için şimdiye kadar birkaç iddia ortaya atıldı. Son olarak yeni bir söylenti daha çıktı. İşte GTA 6 çıkış tarihi

GTA 6 çıkış tarihi ortaya çıktı

GTA serisinin son çıkan oyunu olan GTA 5, 2013 yılında piyasaya sürüldü. Aradan tam 11 yıl geçtikten sonra yeni bir oyunun piyasaya sürülecek olması, oyun dünyasında büyük bir heyecan yaratıyor. Bu durumda çeşitli iddialar da eksik olmuyor.

Kısa süre önce ortaya çıkan bir iddiaya göre Rockstar Games‘in çatı şirketi Take-Two, 1 Ocak 202531 Mart 2025 tarihleri arasında 8 milyar dolar kazanmayı hedefliyor. Bu büyük bir rakam ve şirketin şu anda yayında olan oyunlar ile böyle bir kazanç sağlayabilmesi pek de olası görünmüyor.

Bu bağlamda GTA 6‘nın 2025’in başlarında piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor. Bu noktada konsollara öncelik tanınması kuvvetle muhtemel. Daha önce de bu tarihi destekleyen iddialar ortaya atıldığını belirtelim.

GTA 6 nasıl olacak?

oyun dünyasının merakla beklediği GTA 6, Lucia adlı kadın ve Jason adlı erkek karakteri merkezine alacak.  Hikaye, sevgili olduğu tahmin edilen bu ikili üzerinden yürüyecek. Bir hayli büyük haritaya sahip olacak yapım, Vice City‘yi de içerecek. Büyüklüğü daha anlaşılır şekilde ifade etmek gerekirse, GTA 5 haritasından 2.5 kat daha büyük olacağı öne sürülüyor. Bu da en heyecanlandıran noktalardan birisi.

GTA 6 çıkış tarihi ortaya çıktı

Yeni nesil konsolların gücünden faydalanacak oyun, daha gerçekçi grafikler, sürüş dinamikleri ve özellikle de yapay zeka sunacak. Rockstar Games, geliştirdiği oyunlarda detaylara önem veren bir firma. Bu doğrultuda GTA 6 için beklentiler büyük. Nasıl bir yapımla karşılaşacağımızı, önümüzdeki yıllarda göreceğiz.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? GTA 6‘dan beklentileriniz neler? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir