Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. Game Pass PlayStation yolcusu mu?

Game Pass PlayStation yolcusu mu?

Admin Admin - - 2 dk okuma süresi
3 0

Game Pass, Xbox ve Windows oyuncuları için kilit abonelik hizmetlerinden biri. PlayStation Plus’a rakip abonelik platformunun, farklı konsollara genişleyeceği iddia edildi. Xbox yöneticilerinin kafa karıştırıcı açıklamaları, Game Pass PlayStation ve Nintendo’ya mı geliyor sorusunu akıllara getirdi.

Xbox CEO’su: Game Pass’a 1 milyar doları PlayStation için harcamıyoruz

Microsoft, bir süredir Xbox yöneticilerinden gelen çelişkili Game Pass yorumları sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Xbox başkanı Phil Spencer, verdiği son röportajda Game Pass’ı PlayStation veya Nintendo konsollarına sunmayacaklarını söyledi.

Geçtiğimiz ay bir konferansta konuşan Xbox CFO’su Tim Stuart, Microsoft’un oyun dünyasındaki hedeflerinden bahsetti. Stuart’ın açıklamasına göre şirket, abonelikleri ve birinci parti içeriklerini “oyun oynanabilen her ekrana” getirmek istiyordu. Bu da pek çok kişinin Game Pass’ın PlayStation ve Nintendo’ya sunulabileceğini düşünmesine yol açtı.

Windows 11’i güncellediniz ve bilgisayarınız mı yavaşladı? İşte çözümü!

Windows 11’i güncellediniz ve bilgisayarınız mı yavaşladı? İşte çözümü!

Windows 11 güncelledikten sonra yavaşladı mı? İşte Windows 11 23H2 sürümüne geçince performans düşüşü yaşamamak için yapmanız gereken işlem!

Ancak konuyla ilgili yeni açıklamalarda bulunan CEO Spencer, donanım ve hizmetlerin satışını artırmak için Game Pass’ın Xbox ve Windows’a özel kalacağını doğruladı.

Açıklama ayrıca Activision Blizzard satın alımıyla Microsoft bünyesine geçen Call of Duty gibi popüler oyunlarla ilgili soru işaretleri yarattı. Microsoft, CoD serisini PlayStation’da yayınlamaya devam edeceğini söylese de, oyunların gecikmeli gelebileceği düşünülüyor.

playstation 5

Spencer, şirketin Game Pass için üçüncü parti oyunlara yılda 1 milyar dolardan fazla para harcadığını açıkladı. Bu yüzden Microsoft, Steam Deck tarzı taşınabilir oyun konsolları üzerinde çalışarak Game Pass’ı genişletmek istiyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir