Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya
  4. »
  5. Eski Twitter çalışanı, Elon Musk’a ateş püskürdü!

Eski Twitter çalışanı, Elon Musk’a ateş püskürdü!

Admin Admin - - 2 dk okuma süresi
13 0

Eski Twitter çalışanı Randall Lin, dışarıya bilgi sızdırdığına dair asılsız iddialar yüzünden bizzat Elon Musk tarafından işten kovulduğunu söyledi. İş kanununa aykırı davrandığı gerekçesiyle işine son verilen Lin, kendisine iftira atıldığını ve kesinlikle böyle bir şey yapmadığını iddia etti.

Eski Twitter çalışanı, Elon Musk mağduru oldu!

Musk şirketi satın aldıktan birkaç ay sonra işini kaybeden eski Twitter çalışanı, makine öğrenimi mühendisi olarak görev yapmaktaydı. İşinde oldukça başarılı ve hırslı olan Lin, aslında firmanın eski sahibi Jack Dorsey’ın yönetim sistemini oldukça gevşek buluyordu. Özverili çalışmalarıyla kısa sürede Musk’ın güvenini kazanan Lin, işe erkenden gelip geç saatlere kadar mesaiye kalıyor ve ünlü girişimciyle önemli toplantılara katılıyordu.

Hatta Randall Lin, Musk’ın binlerce çalışanı işten çıkarma kararını bile onaylamıştı. Çünkü böyle bir kararın, şirketteki verimliliği artırabileceğini düşünüyordu. Fakat bu durumda oldukça rahatsız olan ve işlerini kaybetme korkusu hisseden bazı çalışanlar, çeşitli dedikodular yaymaya başladı.

Bu dedikodulardan biri de Lin’in dışarı önemli bilgiler sızdırdığıyla ilgiliydi. Birkaç gün içinde şirketin güvenlik komisyonu tarafından çağrılan Lin, saatlerce sorgulandıktan sonra bilgisayarına el konulup işine son verildi. Fakat Twitter, yeni adıyla X, konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapmış değil.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Elon Musk’ın yaptığı doğru mu? Yanıtlarınızı aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle kolayca paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerli.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir