Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Otomobil
  4. »
  5. Elektrikli çöp kamyonu! Volvo FM Low Entry özellikleri!

Elektrikli çöp kamyonu! Volvo FM Low Entry özellikleri!

Admin Admin - - 3 dk okuma süresi
3 0

Elektrikli bir kamyon her sabah evinizin önünden çöplerinizi alsa nasıl olur? İlk etapta muhtemelen garip gelecektir ancak daha sonrasında bu duruma zamanla alışacaksınız. İşte karşınızda İsveçli markanın ilk tam elektrikli kamyon modeli Volvo FM Low Entry özellikleri ve detayları…

Çekiciden sonra sıra elektrikli kamyonda! Volvo FM Low Entry özellikleri!

Elektriklenme trendi her geçen gün daha da büyüyor. Artık sırada kamyonlar ve ağır vasıtalar var. Bu değişimin ilk sinyallerini Volvo FH serisi çekicilerine elektrikli modelini getirmesiyle duyurmuştu aslında. Bu kez ise marka tarihinde yine bir ilke imza attı. Volvo’nun ilk tam elektrikli modeli FM Low Entry’yi tanıttı.

Aslında markanın bu aracı tam belediye dostu diyebiliriz. araç lansman görsellerinde çöp kamyonu versiyonu ile tanıtıldı. Ancak FM Low Entry sahip olduğu 4X2, 6X2, 6X4, 8X2, ve 8X4 aks konfigürasyonu seçenekleri ile tüm ihtiyaçlara cevap verecek şekilde konfigüre edilebiliyor. Tek ve çift kabin seçenekleri de mevcut.

Volvo tarihi için bir ilki sembolize eden elektrikli kamyon FM Low Entry, 360 kWh kapasite sunan dört adet bataryaya ve 489 Hp güç üreten üniteye sahip. araç bu batarya paketi ile 200 kilometreye varan menzil sunabiliyor. Şehirlerarası nakliyatlar için 200 kilometre oldukça az ancak şehirde hafriyat, çöp, belediyecilik işleri gibi görevlerde çalışan bir kamyon için oldukça yeterli.

araç 19-32 ton arasında değişen brüt tonaj ile çalışabiliyor. Bunun yanında elektriklenme harekatına katılan her araç gibi ciddi teknolojik yeniliklere de sahip. 2024 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulacak olan model için beklenti büyük. Volvo 2030 yılında tüketicilerin elektriklenme hareketine iyice alışmasını ve satılan araçların yarısının elektriklilerden oluşmasını hedefliyor.,

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir