Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. Cyberpunk 2077: Phantom Liberty satış sayısı açıklandı

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty satış sayısı açıklandı

Admin Admin - - 3 dk okuma süresi
16 0

Dünyada en bilinen oyun şirketlerinden CD Projekt Red, 2023 yılının üçüncü çeyreği itibariyle mali raporunu paylaştı. Böylelikle Cyberpunk 2077: Phantom Liberty satış sayısı da açıklandı. İşte ayrıntılar…

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty satış sayısı kaç?

Polonya merkezli CD Projekt Red, resmi web sitesi üzerinden yatırımcılar için yayınladığı bu finansal raporu ile dikkat çekmeyi başardı. Şirketin paylaştığı bilgilere göre 26 Eylül’de piyasaya sürülen piyasaya sürülen Cyberpunk 2077: Phantom Liberty içerik paketi, iki aylık süre zarfında 4.3 milyondan fazla kopya sattı.

CD Projekt Red, bu içerik paketinin başarılı bir şekilde piyasaya sürüldüğünü ve satışlardan memnun olduğunu aktardı. Şirket CEO’su Adam Kicinski ise oyunu daha da geliştirme planları kapsamında bunun önemli bir başarı olduğunu vurguladı.

Şirket, 5 Ekim tarihinde gerçekleştirdiği bir etkinlikte Cyberpunk dizisini duyurmuştu. Sinema ve oyun dünyasında dikkat çeken bu duyuruda Anonymous Content ile iş birliği yapıldığı açıklandı. Polonyalı şirketin Yönetim Kurulu Üyesi Michal Nowakowski, bunun için düşüncelerini “Hedeflerimize ulaşmada son derece deneyimli ve tanınmış bir ortak olan Anonim İçeriğin desteğini almaktan mutluluk duyuyoruz” şeklinde dile getirdi. Öte taraftan finansal rapor, şirketin elde ettiği geliri de ortaya koydu.

CD Projekt Red, 2023’ün üçüncü çeyreğinde 443 milyon Polonya Zlotisi gelir elde etti. Bu, 112 milyon 487 bin 933 dolara denk geliyor. Türk Lirası olaraksa 3 milyar 251 milyon 154 bin 850 TL şeklinde ifade edilebilir.

oyun devinin konsolide net kârının ise 203 milyon Polonya Zlotisine ulaştığı açıklandı. Bu da 51 milyon 546 bin 734 dolara denk geliyor. Verilere bu rakam, geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreğine kıyasla iki kat daha fazla. CD Projekt Red CFO’su Piotr Nielubowicz‘e göre şirket, tarihi boyunca en iyi üçüncü çeyreği geçirdi.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Cyberpunk 2077: Phantom Liberty içerik paketini başarılı buldunuz mu? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir