Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. Crimson Desert oynanış fragmanı yayınlandı!

Crimson Desert oynanış fragmanı yayınlandı!

Admin Admin - - 3 dk okuma süresi
15 0

Dün gerçekleştirilen Gamescom 2023 etkinliğinde aralarında Assassin’s Creed Mirage, Alan Wake 2, Mortal Kombat 1 ve Call of Duty: Modern Warfare 3’ün de bulunduğu onlarca oyun hakkında yeni bilgi edindik. Ancak ismi diğer oyunlar kadar popüler olmayan bir oyunun daha oynanış fragmanı yayınlandı ve kesinlikle göz atmaya değer: Crimson Desert.

Red Dead Redemption 2 ve Assassin’s Creed Valhalla karışımı bir orta çağ oyunu: Crimson Desert

İçerisinde at evcilleştirme, tırmanma, gelişmiş dövüş sistemi, bulmaca çözme, karakter özelleştirme, uçma ve hatta balık tutma gibi muhteşem mekanikler bulunan bir oyun düşünün. Bu oyun orta çağda geçiyor ve aynı zamanda harika ötesi grafiklere sahip. İşte karşınızda Crimson Desert.

Crimson Desert’ın hikayesi, geliştirici Pearl Abyss’in popüler MMORPG oyunu Black Desert ile aynı evrende, Pywel kıtasında geçiyor. Oyuncular Macduff adlı sorunlu bir paralı asker olarak çeşitli gruplarla mücadele edebilecek, bilek güreşi gibi etkinliklere katılabilecek, vahşi doğada eşya toplayabilecek, çeşitli binalara tırmanabilecek ve Pearl Abyss’in oyunun ilk duyurulduğu günden bu yana geliştirmeye çalıştığı muhteşem manzaraları keşfedebilecek.

Oynanış fragmanı üç dakika gibi kısa bir süreye saihp ancak ilgilenen oyuncuların iştahını kabartacak bolca aksiyon gösterdi. Crimson Desert’ın hala geliştirme aşamasında olan bir sürümünden alınan fragman, ekranın sol alt kısmında yer alan dönen bir mini haritaya sahip yeni bir kullanıcı arayüzünü gösteriyor.

Bu mini haritada zaman, hava koşulları, konum adı ve bazı hedef işaretleri yer alıyor. Crimson Desert’ın hızlı tempolu dövüş sistemi Final Fantasy 16’ya benzer bir üçüncü şahıs kamerasına sahip ve artık çoğu oyunun dövüş mekaniklerinde olduğu gibi ani tepki vermeniz gereken anlar mevcut.

Fragmanda ayrıca dükkanların nihai üründe nasıl görünebileceği, Macduff olarak bir köpeği sevebildiğimiz, bir kediyi kucağımıza alabildiğimiz ve çiftlik hayvanlarıyla ilgilenebildiğimiz de gösterildi.

Sosyal medyada Crimson Desert için beklentiler yükselmiş durumda. Birkaç kullanıcı Pearl Abyss’in proje için bir çıkış tarihi açıklamamasından yakınırken, birkaçı da Crimson Desert’ın önemli bir aradan sonra ortaya çıktığını görmekten memnun oldu.

Çıkış tarihini bilmesek de oyunun PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S için çıkış yapacağını biliyoruz. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir