Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. Counter Strike 2 NVIDIA ile birlikte: Gecikme azalacak!

Counter Strike 2 NVIDIA ile birlikte: Gecikme azalacak!

Admin Admin - - 3 dk okuma süresi
7 0

Geçtiğimiz günlerde Counter Strike: Global Offensive, yeni oyununun duyurusuyla birlikte oldukça yükselişe geçti. Öyle ki pek çok oyuncunun heyecanla beklediği Counter Strike 2’nin duyurulması sayesinde CS:GO çıkışından 10 yıl sonra bile anlık oyuncu sayısı rekoru kırdı. Şimdi ise açıklamaya göre Counter Strike 2 NVIDIA Reflex desteği alacak. Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.
Counter Strike 2 NVIDIA Reflex desteğine sahip olacak!
NVIDIA Reflex teknolojisi, farenizden tıkladığınız tuşun etkisini monitörden görmenizdeki gecikmeyi azaltmak için tasarlandı. Bugüne kadar pek çok rekabetçi oyunda kullanılan teknolojiyi CS:GO oyuncuları uzun süredir bekliyordu. Bugün ortaya çıkan habere göre Valve, Counter Strike 2’ye Reflex özelliğini eklemek için NVIDIA ile beraber çalışıyor.

Rekabetçi oyunlarda gecikme oldukça önemli bir durumda. Bu sebeple neredeyse tüm rekabetçi oyunlarda kullanılan Reflex özelliği, gecikmeyi yüzde 35 gibi yüksek bir değerle azaltabiliyor. GeForce 900 serisi ekran kartları ve üzeri Counter Strike 2’de Reflex teknolojisini etkinleştirebilecek.

Star Wars Jedi: Survivor minimum sistem gereksinimleri açıklandı!

Star Wars Jedi: Survivor oyunu merakla beklenirken oyun için minimum ve tavsiye edilen sistem gereksinimleri de açıklandı.

NVIDIA gecikme üzerindeki iyileştirmeleri vurgulayabilmek için bir görsel paylaştı. Bu görsele göre GTX 1060’ta gecikme, Intel Core i9-12900K ile donatılmış ve 1440p’de çalışan bir bilgisayarda 26 ms iken 17 ms’ye düşüyor. RTX 3060 ile aynı makinede gecikme 16ms’den 11ms’ye ve henüz duyurulmamış olan RTX 4070’te bu durum 10ms’den 8ms’ye geriliyor.
Apex Legends, Call of Duty: Warzone 2.0, Destiny 2, Escape from Tarkov, Fortnite, Overwatch 2, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, Valorant gibi oyunların tamamı NVIDIA Reflex teknolojisini kullanıyor. Bu sebeple günümüzde çıkacak olan bir rekabetçi aksiyon oyununun aynı şartlarda yarışabilmesi için bu özellik bir hayli önemli.
Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir