Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. Baldur’s Gate 3 Xbox için geliyor! İşte çıkış tarihi

Baldur’s Gate 3 Xbox için geliyor! İşte çıkış tarihi

Admin Admin - - 4 dk okuma süresi
10 0

Xbox kullanıcıları, uzun süredir bekledikleri Baldur’s Gate 3 ile kavuşmak üzere. Fantastik RPG tutkunları için özel bir yeri olan Baldur’s Gate, üçüncü oyunuyla hiç beklemediği bir üne kavuştu. Özellikle Diablo 4 sonrası en çok beklenen oyun haline gelen Baldur’s Gate 3, çok yakında popüler konsolda da karşımıza çıkacak. İşte Baldur’s Gate 3 Xbox çıkış tarihi…

Baldur’s Gate 3 Xbox Series X/S çıkış tarihi ortaya çıktı

Yılın en iyi oyunlarının belirleyen Game Awards 2023’te yılın en iyi oyun ödülünün en kuvvetli adaylarından biri de Baldur’s Gate 3. Microsoft, hem Diablo 4 hem de Starfield oyunlarını çıkışından hemen sonra Xbox’a getirmeyi başardı. Ancak kimse Baldur’s Gate 3 oyununun bu kadar çok oynanabileceğini düşünmedi.

Şimdi ise hem Microsoft hem de oyunun geliştirici stüdyosu Larian harekete geçti. Bu anlamda Larian Stüdyosu X üzerinden oyun için Xbox çıkış tarihi paylaşımı yaptı. Paylaşıma göre Aralık ayında yani 2023 bitmeden konsol için Baldur’s Gate 3 oyunu yerini alacak.

Baldur’s Gate 3 Xbox çıkış tarihi için 2023 Aralık işaret edilse de, tam tarih henüz belli değil. Ancak Larian, tam tarihi Game Awards 2023 gecesi açıklayacak.

Her ne kadar oyunun Xbox çıkış tarihi merak ediliyor olsa da, oyunun Game Pass ile gelip gelmeyeceği de önemli. Tahminler şu an için bunun mümkün olmadığı yönünde. Microsoft hali hazırda Starfield oyununu Game Pass ile Xbox oyuncularına sunmaya devam ediyor. Ancak 2024 yılında böyle bir sürpriz de karşımıza çıkabilir.

Baldur’s Gate 3, tıpkı diğer Baldur’s Gate oyunları gibi karakter oluşturmanın oldukça önemli olduğu bir oyun. Diğer fantastik RPG oyunlardan farklı olarak Baldur’s Gate oyunlarında karakter için her ayrıntıda dikkatli olmak gerekiyor. Karakterin sınıfına ve yapısına göre özellikler seçmek, bu anlamda diğer fantastik RPG oyunlarından çok daha önemli.

Özellikle Game Awards 2023 adaylıklarıyla da adından söz ettiren oyun, Eylül ayında Playstation 5 için çıkmıştı. Bu konuda rakibinin hayli gerisinde kalan Xbox, bu arayı kapatmanın peşinde. Peki, Baldur’s Gate 3 oyununun Xbox için gelmesini nasıl karşılıyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir