Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. ASUS’tan iş dünyasının yükünü hafifleten OLED dizüstü bilgisayar

ASUS’tan iş dünyasının yükünü hafifleten OLED dizüstü bilgisayar

Admin Admin - - 7 dk okuma süresi
5 0

ASUS, dünyanın en hafif 14 inç OLED iş dizüstü bilgisayarını tanıttı. ExpertBook B9 OLED, geniş 16:10 OLED ekranı, modern çalışma deneyimleri için yapay zeka destekli kamera ve gürültü önleme özelliği, en yeni Intel Core vPro işlemcisi ve çok sayıda kurumsal sınıf güvenlik özelliği ile dikkatleri üzerine çekti. İşte ASUS ExpertBook B9 OLED özellikleri.

ASUS’tan iş dünyasının yükünü hafifleten OLED dizüstü bilgisayar

Dünyanın lider bilgisayar üreticilerinden ASUS, iş dünyası için özel geliştirdiği ExpertBook serisinin sadece 990 gr. ağırlığıyla üst düzey taşınabilirlik sunan yeni üyesini tanıttı. Hafifliğin yanı sıra dayanıklılığın da sınırlarını zorlayan birinci sınıf magnezyum-lityum alaşımı kullanılarak titizlikle tasarlanan yepyeni iş dizüstü bilgisayarı ExpertBook B9 OLED, çevre dostu bir tasarım olmasıyla da dikkat çekiyor

ExpertBook B9 OLED, ASUS’un sürdürülebilirlik taahhüdüne bağlı. Üretim sürecinde, enerji verimliliğini en üst düzeye çıkarmak ve çevresel etkiyi daha da azaltmak için malzeme atığı %29 oranında azaltılırken üretim süresi de %75’e kadar kısaltıldı. Uçtan uca çevre dostu tasarıma sahip olan cihazın ambalajı da FSC sertifikalı ormanlardan ve geri dönüştürülmüş malzemelerden elde edilen parçaların karışımı ile yapıldığını gösteren FSC Mix sertifikasına sahip.

Yeni B9 OLED’de, şirketin hedefleri, uzun ömürlülük ve döngüsellik göz önünde bulundurularak çevre dostu malzemelerin kullanımını en üst düzeye çıkarırken, ENERGY STAR® sertifikasının katı gerekliliklerini de taşıyor. Ayrıca yeni B9 OLED, saygın kuruluşlar tarafından doğrulanan yüksek kaliteli doğaya dayalı karbon kredileri ile ürün yaşam döngüsü boyunca karbon ayak izini dengelemek için esnek seçenekler sunan ASUS Carbon Partner Services tarafından da destekleniyor.

Hafiflik, dayanıklılık ve işçiliğin mükemmel dengesi

ASUS ExpertBook B9 OLED, modern bir iş dizüstü bilgisayarının neler başarabileceğini göstermek için tasarlandı. Gezegendeki en hafif metal alaşımı olan birinci sınıf magnezyum-lityum alaşım ile geliştirilen cihaz, sürekli seyahat eden ve mekan bağımsız çalışanlar için son derece hafif, birinci sınıf çözüm ve performans göstermeye hazır mükemmel bir seyahat dostu.

ExpertBook B9 OLED, üstün kalite ve tasarım sunarken yalnızca 990 g ağırlığıyla dünyanın en hafif 14 inç iş dizüstü bilgisayarlarından biri. Cihaz, piyasadaki birçok 13 inç dizüstü bilgisayardan bile daha hafif.

İnanılmaz hafifliğine rağmen, ABD askeri sınıfı MIL-STD-810H standardına uyan çok sayıda testten ve aynı zamanda bir dizi zorlu şirket içi ASUS dayanıklılık testinden geçen ExpertBook B9 OLED’in sağlamlığı da tescilli. Aynı zamanda Intel Evo onaylı olan B9 OLED, olağanüstü performans, verimlilik ve bağlanabilirlik sağlayarak tek bir şarjla 11 saate kadar kullanım sağlıyor.

Kurumsal düzeyde güvenlik

ASUS ExpertBook B9 OLED, gizli ve özel verilerin dışarı sızmamasını sağlayan sağlam ve çok katmanlı güvenlik özellikleriyle donatıldı. Cihaz, üstün işletme koruması için Intel vPro platformu desteğini içeriyor. Veri koruması sağlayan vPro platformu, uzaktan yönetilen otomatik sorun giderme ve gelişmiş sanallaştırma sağlayarak şirketlerin yönetim maliyetlerini de düşürüyor.

ExpertBook B9 OLED, ayrıca entegre parmak izi sensörü ve yüzle oturum açmak için ASUS Adaptive Lock teknolojisiyle desteklenen kızılötesi (IR) kamera ile en iyi biyometrik korumaya sahip. Cihaz, isteğe bağlı TPM 2.0 yongası tarafından desteklenen kötü amaçlı yazılımlara ve karmaşık siber saldırılara karşı donanım düzeyinde koruma da sunuyor. İş güvenliğini ve gizliliği en üst düzeye çıkaran yeni B9 OLED, fiziksel bir web kamerası kalkanı sayesinde anında gizliliği mümkün kılıyor.

Modern iş yerleri için her şey düşünüldü

Günümüzün çevik işletmelerine cevap veren ASUS ExpertBook B9 OLED, 13. Nesil Intel Core i7 vPro işlemci ve 64 GB hızlı, verimli LPDDR5x bellek ile öne çıkıyor. Gelişmiş göz koruması için canlı renkler ve düşük mavi ışık emisyonlarının yanı sıra sürükleyici görsel deneyimler için %90 ekran-gövde oranı sağlayan OLED ekranı, 16:10 en boy oranıyla üretkenliği üst seviyeye çıkarıyor.

Dokunmatik yüzeyde ise %26,8 daha genişletilerek daha rahat gezinme için ekstra alan sağladı. Windows 11 Pro’nun sezgisel gücünü benimseyen ExpertBook B9 OLED, önceki nesillerle karşılaştırıldığında, dizüstü bilgisayarın çift fanlı, akıllı soğutma sistemi cihazın sıcaklığını %27’ye kadar, gürültüyü ise %32’ye kadar düşürüyor ve güç tüketimini azaltıyor.

ExpertBook B9 OLED ayrıca, kristal netliğinde iletişim sağlamak için kullandığı yapay zeka destekli iki yönlü gürültü önleme teknolojisi ile video konferansları hızlandırıyor. Dizüstü bilgisayar ayrıca görsel netliğini en üst düzeye çıkarmak, görüntü parazitini azaltmak ve ortam ortamını analiz etmek ve kullanıcının en iyi şekilde görünmesini sağlamak için ASUS AiSense web kamerasına sahip.

Her yerden bağlantı mümkün

ASUS ExpertBook B9 OLED, çok çeşitli modern ve eski cihazlarla arayüz oluşturabilmesini sağlamak için, USB Power Delivery 3.0 destekli bir çift son teknoloji Thunderbolt 4 Type-C bağlantı noktası ve ayrıca mevcut cihazlarla uyumluluk için geleneksel bir USB 3.2 Type-A gibi çeşitli G/Ç bağlantı noktaları da sunuyor. Thunderbolt 4 bağlantı noktalarıyla birlikte entegre bir HDMI 2.1 bağlantı noktasıyla ExpertBook B9 OLED, üç adede kadar 4K harici ekranın bağlantısını da destekliyor.

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir