Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. ABD’nin gizli askeri belgeleri Minecraft sunucusuna sızdı!

ABD’nin gizli askeri belgeleri Minecraft sunucusuna sızdı!

Admin Admin - - 2 dk okuma süresi
9 0

Gizli askeri belgelerin daha önce oyun forumlarında ortaya çıktığını gördük. Ancak ABD’yi etkileyen yeni bir sızıntının, son yılların en büyük ifşası olduğu belirtildi. ABD hükümeti, Ukrayna’da yaşanan savaşla ilgili hassas belgelerin Minecraft Discord sunucusunda ortaya çıktığını kabul etti.
Ukrayna savaş belgeleri, Minecraft’ın Discord sunucusunda ortaya çıktı
Ukrayna-Rusya arasındaki savaşa dair bilgilerin yer aldığı gizli askeri belge, ABD ordusunu harekete geçirdi. Sızıntının ilk olarak küçük bir anlık mesajlaşma platformunda başladığı ve ardından Minecraft Discord sunucusuna ulaştığı bildirildi.

Discord sunucusuna sızan belgelerin sosyal medya platformlarında paylaşılması ise uzun sürmedi. Ukrayna’daki bilgileri içeren sızıntı, 50’si gizli veya çok gizli olarak sınıflandırılan yüzlerce belgeyi içeriyordu. Belgelerin Pentagon’dan sızdığı düşünülüyor.

ABD’den şok açıklama: F-35’ler sınıfta kaldı!

Pentagon F-35 savaş uçakları için şok açıklamalarda bulundu. F-35’ler için başarısız denildi. İşte konuyla ilgili detaylar…

ABD Savunma Bakanlığı, Minecraft sunucusuna sızdırılan bilgilerle ilgili olarak bir soruşturma başlattı. Buna göre belgelerin, Ukrayna ordusu tarafından Rusya’ya karşı kullanılan silahlar, savaş alanı kayıpları, hava savunma sistemleri ve saldırı kabiliyetleri hakkında ayrıntılar içerdiğini aktardı.
Sızıntının birincil kaynağı bilinmiyor. Ayrıca neden Minecraft Discord sunucusuna taşındığı da belirsiz. Ukrayna Başkanı Volodimir Zelenski’nin Danışmanı Mykhailo Podolyak, sızıntıların Rusya tarafından gerçekleştirilmediğini düşünüyor.

Sızıntının meydana geldiği Discord ise konuyu araştırdığını söyledi. Buna göre, kullanıcılara güvenli bir deneyim sağlamanın en yüksek önceliği olduklarını hatırlattı. Şirketin güvenlik ekibi, Pentagon dahil olmak üzere kolluk kuvvetleriyle birlikte çalışacaklarını bildirdi.
Peki siz Minecraft sunucusuna sızan gizli belgeler neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz!

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir