Sozcuk.Net

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Otomobil
  4. »
  5. 16 yaşındakilerin kullanacağı yerli otomobil Ampero görücüye çıktı!

16 yaşındakilerin kullanacağı yerli otomobil Ampero görücüye çıktı!

Admin Admin - - 2 dk okuma süresi
13 0

Türkiye’de otomotivle ilgili heyecan verici gelişmeler yaşanıyor. Togg ile önemli bir kapıyı aralayan ülkemiz yerli bir modelin daha doğuşuna şahitlik yapıyor. Peki yeni yerli otomobil Amperino neler sunacak ve nasıl görünecek? İşte ayrıntılar!

Amperino görücüye çıktı: İşte özellikleri ve fiyatı

Öncelikle Citroen Ami gibi küçük boyutlu araçlar arasında en iyi menzile sahip olanları dahi 70-80 km menzil sunuyorken Amperino tek şarjla tam 180 km gidebiliyor. Bu da özellikle şehir içi kullanımda büyük bir avantaj sağlıyor. Aracın dışarıdan boyutlarına baktığımızda ise 3159 mm uzunluğa, 1500 mm genişliğe ve 150 mm yüksekliğe sahip olduğunu görüyoruz.

Buna ek olarak, birçok rakibi 50 km/s hızları bile göremezken Amperino rahat bir şekilde 90 km/s hıza ulaşabiliyor. Aracın üç kişilik olduğu ve 370 litre bagaj hacmine sahip olduğu belirtiliyor. Burada en dikkat çeken detay ise 16 yaşında ve motorsiklet ehliyetine sahip olanların bu aracı kullanabilmesi.

Milliyet’in haberine göre Amperino için belirli bir fiyat skalası bulunmuyor. Ancak şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Canseven’in açıklamasını göz önünde bulundurarak 600 bin TL civarlarında olacağını söyleyebiliriz.

Otomobilin 2024 yılında asfalta ayak basması bekleniyor. İlk etapta 10 adet üretilecek modelin 2025 yılı itibariyle seri üretiminin başlaması bekleniyor. Son olarak modelin arkadan çekişli ve arka tarafında teker içi iki motoru bulunduğunu belirtelim.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: shiftdelete.net

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir